Opcja służy do określenia długości wyboczeniowej prętów. Jest dostępna po naciśnięciu odpowiedniej ikony (dla kierunku Y lub Z) znajdującej się w polu Współczynnik długości wyboczeniowej w oknie dialogowym Definicja pręta — parametry.
Współczynnik do obliczania długości wyboczeniowej jest wprowadzany automatycznie po wybraniu jednej z ikon z odpowiednimi warunkami podparcia końców pręta. Jeżeli z obliczeń mają być wyeliminowane efekty wyboczeniowe, należy wybrać ikonę . Oznacza ona pominięcie wyboczenia w procesie obliczeniowym.
Poniżej znajduje się grupa opcji dotyczących weryfikacji wyboczenia prętów złożonych (norma CB 71 artykuł 4,934—2). W przypadku prętów złożonych konieczna jest weryfikacja wyboczenia jednej lub dwóch gałęzi pręta złożonego pomiędzy przewiązkami.
Z listy Typ połączenia można dokonać następującego wyboru:
W polu Współrzędne przewiązek należy określić współrzędne przewiązek znajdujących się na pręcie (ta opcja działa tak jak opcja Stężenia wewnętrzne). Współrzędne mogą zostać podane jako rzeczywiste lub względne (w stosunku do długości pręta) współrzędne.