Wyniki całkowania równań ruchu mogą być prezentowane w formie wykresów, map lub deformacji konstrukcji. Wykresy mogą być prezentowane dla obwiedni lub dla każdej ze składowej czasowej. Po wyborze dodatkowo generowanego przypadku obciążeniowego (+/—) wyświetlane są obwiednie. Natomiast po wyborze przypadku głównego dostępne stają się wyniki pojedynczej składowej z poszczególnych kroków czasowych. Po wybraniu z menu Wyniki > Zaawansowane > Całkowanie równań ruchu — Wykresy na ekranie pojawia się okno dialogowe pokazane na poniższym rysunku.
Graficznie przedstawione wyniki całkowania równań ruchu są prezentowane jako wykresy funkcji czasu dla wybranej wartości w wybranym przypadku całkowania równań ruchu. Wykresy i tabele wraz z opisami są wyświetlane w oknie Całkowanie równań ruchu — Wykresy.
Okno dialogowe Całkowanie równań ruchu
Dodaj — jego naciśnięcie powoduje uruchomienie okna dialogowego do definicji nowej funkcji
Modyfikuj — jego naciśnięcie powoduje uruchomienie okna dialogowego do definicji funkcji (zmiana nazwy lub wartości funkcji, która została aktualnie wybrana na liście rozwijanej)
Usuń — jego naciśnięcie powoduje usunięcie definicji funkcji aktualnie wybranej na liście
> — powoduje przeniesienie wybranego wykresu do prawego panelu
>> — powoduje przeniesienie wszystkich diagramów do prawego panelu < — jego naciśnięcie powoduje usunięcie z prawego panelu wybranego wykresu
<< — jego naciśnięcie powoduje usunięcie z prawego panelu wybranego wszystkich wykresów
Panel ze zdefiniowanymi wykresami ma dwie funkcje:
Po zdefiniowaniu wykresów i przeniesieniu ich do pola Prezentowane wykresy naciśnięcie przycisku Zastosuj powoduje wyświetlenie widoku z wybranymi wykresami. Na poniższym rysunku przedstawiono przykładowy wykres dla przypadku całkowania równań ruchu.
W górnej części widoku znajdują się wykresy wybranych wielkości umieszczone na tym samym rysunku. Wartości odciętych są wartościami zmiennych czasowych. W dolnej części umieszczona jest tabela z opisem wykresów i wartościami ekstremalnymi wybranych wielkości.
Po ustawieniu kursora w tabeli i naciśnięciu prawego przycisku myszy na ekranie pojawia się menu kontekstowe, w którym znajduje się opcja Kolumny. Po jej uruchomieniu na ekranie pojawia się okno dialogowe, w którym można dokonać wyboru wielkości prezentowanych w tabeli znajdującej się pod wykresami dla przypadku całkowania równań ruchu.
W menu kontekstowym znajdują się również opcje (w menu Wykresy — właściwości):