Po wybraniu karty Reakcje w oknie dialogowym Wykresy dla prętów okno przyjmuje postać pokazaną na poniższym rysunku:
W tym oknie wybrane mogą zostać następujące wielkości, które prezentowane będą na ekranie:
- Reakcje — wartości sił reakcji podporowych i momenty reakcji — wartości momentów podporowych
- Residua — sumy sił w poszczególnych węzłach konstrukcji (sprawdzenie równowagi sił w węzłach konstrukcji) i momenty resztkowe — sumy momentów w poszczególnych węzłach konstrukcji (sprawdzenie równowagi momentów w węzłach konstrukcji)
- Siły pseudostatyczne — siły od prostego przypadku obciążenia wygenerowanego na podstawie postaci przypadku analizy sejsmicznej lub spektralnej.
Siły i momenty są prezentowane w globalnym układzie współrzędnych.
W powyższym oknie znajdują się następujące opcje:
- Reakcje w układzie lokalnym Gdy ta opcja jest zaznaczona, można wyświetlić siły w nachylonym układzie współrzędnych (jeśli podpora konstrukcji jest nachylona w stosunku do kierunków w globalnym układzie współrzędnych). Jeśli ta opcja jest wyłączona, to reakcje prezentowane będą w globalnym układzie współrzędnych.
- Wykresy dla podpór liniowych. Gdy ta opcja jest zaznaczona, wyświetlane są wykresy dla podpór; w przeciwnym razie wyświetlane są tylko siły występujące w danym węźle. Jeżeli włączona jest opcja Wykresy dla podpór liniowych, to dostępne stają się opcje w dolnej części okna dialogowego: Wartość średnia i Wartość całki.
- Wartość całki. Jeśli włączona jest ta opcja, w opisie przedstawiana jest wartość całki, czyli sumy sił reakcji po krawędzi. Jednostka reakcji liniowych to siła/długość, dlatego jednostka całki to siła.
- Wartość średnia. Jeżeli włączona jest opcja Wartość średnia, to w opisie przedstawiana jest wartość średnia wykresu. Wartość średnia obliczana jest jako suma (całka) reakcji po długości krawędzi podpory podzielona przez długość danej krawędzi. Jednostka wartości średniej reakcji liniowej to siła/długość.
Kolory dla tych wykresów wybierane są w oknie dialogowym Preferencje. Można też zmieniać kolor dla poszczególnych składowych reakcji, klikając bezpośrednio w kolorowe pola w oknie dialogowym Wykresy obok pól wyboru składowych reakcji.