Użyj tego okna dialogowego, aby określić parametry importu plików w formacie *.DXF, *.DWG, *.IGES.
Jeżeli ta opcja jest włączona, to elementy zdefiniowane w pliku o formacie DXF będą traktowane jako pręty lub powierzchniowe elementy skończone. Dostępna jest wtedy lista elementów: pręty, elementy czworokątne (4—węzłowe), elementy czworokątne (8—węzłowe), elementy objętościowe (8—węzłowe), elementy objętościowe (24—węzłowe).
Jeżeli ta opcja jest wyłączona, to elementy zdefiniowane w pliku o formacie DXF będą traktowane jako obiekty (linie, łuki, kontury itp.). Wyłączenie tej opcji jest zalecane jedynie dla konstrukcji typu płyta/powłoka.
Opcja jest dostępna, jeżeli wyłączona jest opcja Rozbicie obiektów na elementy skończone. Gdy ta opcja jest zaznaczona, można zmieniać obiekty liniowe w pliku DXF na elementy będące prętami. Wyłączenie tej opcji powoduje, że linie, polilinie i łuki są traktowane jak obiekty.
Wączenie tej opcji powoduje, że współrzędne niektórych punktów (np. punktów leżących na łuku) będą nieznacznie zaokrąglane podczas wczytywania pliku DXF; wyłączenie tej opcji powoduje wczytanie współrzędnych punktów zapisanych w pliku DXF.
Kąt — pole umożliwiające podanie liczby elementów, które będą tworzone na definiowanym łuku.
Min — po wybraniu opcji Liczba podziałów kąta pełnego aktywna staje się opcja Min, która definiuje najmniejszą liczbę podziałów kąta pełnego. Wartość domyślna tego parametru jest równa 3.
Stała liczba — jeżeli ta opcja zostanie wybrana, to łuk podzielony zostanie na taką liczbę elementów na powierzchni łuku, jaka została zdefiniowana w polu Kątowo.
Liczba podziałów kąta pełnego — jeżeli ta opcja zostanie wybrana, to liczba wpisana w polu Kątowo oznaczała będzie liczbę podziałów kąta pełnego (360 stopni). Wartość domyślna tego parametru jest równa 3.
Definiowany łuk jest zawsze dzielony na równe segmenty. Czasem zdefiniowana liczba podziałów kąta pełnego nie dzieli łuku na równe segmenty. W tym przypadku programu Robot automatycznie wyszukuje taką liczbę podziałów łuku, która pozwoli uzyskać równe segmenty.
Opcja umożliwiająca określenie sposobu interpretacji grubości wczytywanego obiektu:
Uwzględnij — grubość obiektu "z" jest brana pod uwagę podczas wczytywania obiektu
Ignoruj — grubość obiektu "z" nie jest brana pod uwagę podczas wczytywania obiektu
Centruj — grubość obiektu "z" nie jest brana pod uwagę podczas wczytywania obiektu, a powierzchnia jest umieszczana w odległości "z/2".
Jeżeli opcja Automatyczna generacja siatki wyłączona jest włączona, to przy imporcie pliku nie zostanie wczytana część konstrukcji utworzona przy pomocy modelera geometrycznego.
Po wyborze odpowiednich parametrów wczytywania pliku o formacie DXF/DWG/IGES należy nacisnąć klawisz OK. Konstrukcja zostanie poddana analizie, a następnie na ekranie pojawi się okno dialogowe Wstawianie konstrukcji, w którym podane mogą zostać dodatkowe parametry określające geometrię konstrukcji (punkt wstawienia konstrukcji, skalowanie).
Podczas importowania plików DXF lub DWG z elementami przypisanymi do warstw w modelu programu Robot Structural Analysis są tworzone grupy dla każdej z tych warstw. Przypisania do grup odpowiadają przypisaniom do warstw.
Zobacz także: