Po wybraniu karty Spektrum w oknie dialogowym Definicja spektrum na ekranie pojawia się okno dialogowe pokazane na poniższym rysunku.
W górnej części okna dialogowego znajduje się pole z układem współrzędnych, w którym prezentowane są zdefiniowane lub modyfikowane spektra.
Użytkownik może wybrać wielkości, których wartości będą służyły do definicji spektrów. Może tego dokonać odpowiednio w polach: Odcięta (oś X) i Rzędna (oś Y). Na osi odciętych definiowane mogą być wartości okresu częstotliwości lub pulsacji, natomiast na osi rzędnych wartości przyspieszenia, prędkości lub przemieszczenia. Wartości prezentowane na obu osiach mogą być również przedstawiane w skali logarytmicznej. Użytkownik może zdefiniować kilka widm.
Aby zdefiniować nowe widmo, należy podać jego nazwę oraz określić wartość tłumienia, a następnie nacisnąć przycisk Dodaj. Punkty określające widmo można zdefiniować na karcie Punkty. Przy przejściu na kartę Punkty zachowywane są wszystkie parametry określone na karcie Spektrum.
Aby z listy zdefiniowanych widm usunąć dowolne widmo, należy wybrać (podświetlić) to widmo, a następnie nacisnąć przycisk Usuń.
Zdefiniowane przez użytkownika widma można zapisać w pliku; aby tego dokonać, należy nacisnąć przycisk Zapisz oraz podać nazwę pliku i lokalizację pliku na dysku.
Widmo można również wczytać z pliku; wystarczy nacisnąć przycisk Otwórz i wskazać odpowiedni plik.