Výkaz korekce příčného sklonu – reference

Barevné značení

Barva pozadí
  • Světle červená
    Pokud má pozadí libovolné buňky ve výkazu korekce příčného sklonu světle červenou barvu, znamená to, že tato hodnota porušuje povolená omezení návrhu a je nutné jí věnovat pozornost. Možná porušení:
    • Rozdíl sklonu je větší než tolerance sklonu.
    • Relativní gradient je větší než maximální relativní gradient.
    • Přijatý relativní gradient je větší než maximální relativní gradient.
    • Sklon lomu jízdního pruhu je větší než maximální sklon lomu jízdního pruhu.
      Poznámka: U sklonu lomu jízdního pruhu ve vrcholovém bodu střechovitého sklonu se porušení neposuzují.
  • Žlutá

    Pokud má pozadí libovolné buňky ve výkazu korekce příčného sklonu žlutou barvu, znamená to, že se ideální příčný sklon nerovná opravenému příčnému sklonu.

Barva písma
  • Zelená
    Zelená barva písma se ve výkazu korekce příčného sklonu použije v libovolné buňce, jejíž alfanumerická hodnota byla upravena nebo přepočítána. Případy, kdy k tomu dochází:
    • Přijatý sklon byl ve výkazu korekce příčného sklonu ručně upraven.
    • Přijatý relativní gradient byl přepočítán, protože byla upravena hodnota přijatého sklonu.
    • Sklon lomu jízdního pruhu byl přepočítán, protože byla upravena hodnota přijatého sklonu.
LJP2 | LJP1 | PJP1 | PJP2
Řídí viditelnost jízdních pruhů a přechodů lomů jízdních pruhů.
Staničení
Určuje staničení vozovky úseku koridoru oprav.
Sklon existujícího terénu (EG)
Jedná se o příčný sklon (v %) profilu existujícího terénu, který se počítá od vnitřní hrany jízdního pruhu k vnější hraně jízdního pruhu.
Ideální sklon
Jedná se o ideální příčný sklon (v %) dokončeného (navrženého) profilu terénu.
Tolerance sklonu
Jedná se o maximální hodnotu (v %), o kterou se dle vašeho návrhu může změnit příčný sklon oproti příčnému sklonu profilu existujícího terénu. Tato hodnota se často porovnává s rozdílem sklonu mezi sklonem existujícího terénu a ideálním příčným sklonem.
Rozdíl
Jedná se o hodnotu, která vznikne odečtením sklonu existujícího terénu od ideálního příčného sklonu.
Opravený příčný sklon
Jedná se o upravený příčný sklon (v %) profilu vozovky, který byl optimalizován tak, aby co nejpřesněji odpovídal vámi určeným parametrům podsestavy oprav.
Relativní gradient
Jedná se o relativní změnu opraveného příčného sklonu (v %) mezi dvěma staničeními vozovky vzhledem k délkové vzdálenosti mezi staničeními.
Poznámka: Vypočítá se jako absolutní hodnota rozdílu (Aktuální opravený sklon - Předchozí opravený sklon) vydělená vzdáleností (délkou) mezi dvěma staničeními.
Přijatý sklon
Jedná se o přijatý příčný sklon dokončeného (navrženého) profilu terénu. Ve výchozím nastavení se přijatý sklon (v %) rovná opravenému příčnému sklonu. Jinak tomu je pouze v případě, že přijatý sklon upravíte ručně ve výkazu korekce příčného sklonu v nástroji Správce oprav. Jedná se o jedinou hodnotu, kterou je na kartě Výkaz korekce příčného sklonu možné upravit.
Přijatý relativní gradient
Jedná se o relativní změnu přijatého sklonu mezi dvěma staničeními vozovky vzhledem k délkové vzdálenosti mezi staničeními.
Poznámka: Vypočítá se jako absolutní hodnota rozdílu (Aktuální přijatý sklon - Předchozí přijatý sklon) vydělená vzdáleností (délkou) mezi dvěma staničeními.
Sklon lomu jízdního pruhu
Jedná se o rozdíl přijatého sklonu mezi dvěma sousedícími jízdními pruhy. Vypočítá se jako hodnota rozdílu (Přijatý sklon vnitřního jízdního pruhu - Přijatý sklon vnějšího jízdního pruhu).