Slouží k prohlížení a úpravám dat klopení vozovky pro každý oblouk nebo k ručnímu zadání dat.
Informace zobrazené v Tabulkovém editoru klopení vozovky se liší v závislosti na typu vozovky.
Sbalí všechny položky v pohledu stromu.
Rozbalí všechny položky v pohledu stromu.
Určuje staničení podél trasy. Vyberte řádek v editoru a klepněte na možnost ; tabulkový editor se dočasně zavře a na příkazovém řádku se zobrazí výzva k výběru staničení podél trasy.
Odstraní vybranou oblast nebo staničení.
Zobrazí dialog Import klopení vozovky. Klepněte na tlačítko a vyhledejte umístění souboru CSV, který chcete importovat.
Zobrazí se dialog Export do formátu CSV. Procházejte do umístění, kde chcete uložit soubor CSV. Všechna data, která jsou viditelná v okně Tabulkový Editor klopení vozovky, jsou uložena v souboru CSV.
Obnoví naposledy změněná data v okně Tabulkový Editor klopení vozovky.
Toto tlačítko ovlivňuje:
Obnoví data, která byla vrácena pomocí příkazu Zpět v okně Tabulkový Editor klopení vozovky.
Toto tlačítko ovlivňuje:
V tomto sloupci jsou zobrazeny vstupní a výstupní oblasti pro oblouky na trase.
Každou oblast lze rozbalit a prohlédnout si ji nebo upravit parametry klopení vozovky.
Chcete-li ručně přidat nové kritické staničení, klepněte pravým tlačítkem na oblast nebo parametr Přidat staničení.
Kritická staničení zahrnují:
Zobrazí počáteční a koncové staničení. Upravíte-li tato pole pro oblasti typu Délka mezi střechovitým sklonem a rovnou korunou či Runoff nebo kritické staničení, proběhne aktualizace pole vzdálenosti a rychlosti změny. Pokud je upravované staničení totožné s počátečním staničením nebo koncovým staničením oblasti typu Délka mezi střechovitým sklonem a rovnou korunou či Runoff, aktualizuje se i příslušná hodnota staničení a nebude zachován vzorec vzestupnice/sestupnice (% do tečny nebo přechodnice).
Zobrazí délku vstupní oblasti přechodu a výstupní oblasti přechodu. Určuje hodnoty délky Délka mezi střechovitým sklonem a rovnou korunou a Runoff. Při úpravě délkové hodnoty dojde ke změně hodnot staničení a pole s rychlostí změny. Hodnoty staničení se aktualizují ve vztahu k počátku či konci oblouku. Když změníte hodnoty vzdáleností, abyste zachovali procentní hodnoty posunutí přechodu do stanoveného oblouku, změní se i hodnota staničení přiřazená k počátku a konci oblouku.
Příklad: beze změn kterékoli z dalších hodnot vzdálenosti.
a při následné změně hodnoty Runoff na 150 stop získáte následující výsledky:
Všechna ostatní staničení nebo veškeré oblasti asociované s obloukem klopení vozovky se posunou o stejnou hodnotu.
Zobrazí varovný symbol u oblastí na trase, kde dochází k překrytí. Po klepnutí na možnost se otevře dialog zobrazující možnosti řešení překrytí. Tyto podmínky nastávají buď v situacích s protisměrnými oblouky, nebo v situacích se složenými oblouky. Chcete-li, aby se překrytí vyřešilo automaticky, můžete vybrat příslušnou možnost na straně Výpočet v průvodci klopením vozovky. Mohou však nastat i situace, kdy dojde ke vzniku překrytí následkem ruční úpravy nebo importu dat klopení vozovky.
Určuje změnu sklonu připadající na vzdálenost mezi jedním kritickým staničením a (v pořadí) předchozím kritickým staničením pro každý jízdní pruh. Pokud změníte hodnotu v tomto poli, hodnoty staničení i vzdálenosti zůstanou zachovány a hodnoty sklonu se odpovídajícím způsobem změní. (Tento sloupec je ve výchozím nastavení skrytý.)
Zobrazí vyhlazení oblouku, pokud byla zvolena možnost vyhlazení oblouku v průvodci Klopení vozovky. (Tento sloupec je ve výchozím nastavení skrytý.)
Změny ve sloupcích jízdních pruhů se projeví v hodnotě rychlosti změny, která je asociována s upravovaným jízdním pruhem.