ALIGNSPACE (Express Tool eszköz)

A modelltérben és papírtérben megadott igazítási pontok alapján módosítja egy, az elrendezési nézetablakban levő nézet eltolási és nagyítási tényezőjét.

Keres

Ezzel az eszközzel eltolhatja a nézetet az elrendezési nézetablakban, hogy megfelelően pozicionálhassa azt a modelltér és a papírtér egy-egy pontja alapján. Az eszközzel eltolhat egy nézetet, vagy ráközelíthet arra a modelltér és a papírtér két-két pontja alapján. A modelltérben csak egyetlen pont kiválasztásához a második modelltér kérdésnél nyomja meg az Enter billentyűt; ezután hozzáillesztheti a papírtér egy pontjához. Ez az opció akkor hasznos, ha a modelltérbeli nézetet anélkül szeretné igazítani, hogy megváltoztatná az elrendezési nézetablak nagyítási tényezőjét.

Megjegyzés: A modelltérben megadott pontok a papírtérben megadott pontokhoz igazodnak. Ezen kívül a nagyítási tényező és az FKR elforgatása is módosul, hogy alkalmazkodjanak a megadott pontokhoz.

Példa

A modelltérben lévő kör hozzáigazításához például egy, a papírtérben lévő mérethez, az alábbi lépéseket kell követnie:

Adjon meg két pontot a modelltérben:

Adjon meg két pontot a papírtérben:

A kör hozzáigazodik a papírtérben lévő mérethez:

Fájl

aspace.lsp