Ha ArcView Shape fájlokba exportál, kezelheti azokat mappaalapú formátumként. Ehhez módosítania kell a következő elemeket a MapExport.ini fájlban:
Ha módosítja ezeket az elemeket, győződjön meg arról, hogy csak ahhoz a meghajtóhoz végzett módosítást, amely támogatja ezeket.
Ha kitüremkedést tartalmazó spline görbéket és vonalláncokat exportál, azok vonalláncszakaszokká bomlanak fel. A /SegmentationDegrees beállítás meghatározza a szegmentáláshoz használt fokok számát. Alapértelmezés szerint a SegmentationDegrees értéke 2 fok.
Ezenfelül, amikor olyan fájlformátumba exportál, amely nem támogatja az íveket vagy ellipsziseket – ilyen például a Shape vagy a Coverage (fedvény) – vagy nem támogatja a dőltszögben álló tengelyű ellipsziseket, mint a MIF/MID, tovább módosíthatja a szegmentálást az FME_ARC_DEGREES_PER_EDGE értékének megváltoztatásával. Alapértelmezés szerint az FME_ARC_DEGREES_PER_EDGE értéke 5 fok.
A SegmentationDegrees és FME_ARC_DEGREES_PER_EDGE értékét növelheti vagy csökkentheti.
A fóliaegységekben a FME_ARC_CHORD_DISTANCE paranccsal is beállíthatja az ív-húr távolságot. Ha az érték nullánál magasabb, felülírja az élenként megadott ívfokbeállítást. Ha az ív-húr beállítás értéke túl magas, a program egyenes vonalként exportálja az ívet.
DGN-fájlokba történő exportáláskor az AutoCAD Map 3D eszközkészlet beolvas egy seed fájlt az alapértelmezett információk meghatározásához, például, hogy a célként megjelölt DGN-fájl angolszász vagy metrikus mértékegységeket használ-e majd, illetve hogy a fájl 2D vagy 3D lesz-e. A DGN 7 és 8 verzióhoz külön seed fájlok tartoznak. További információkat a seed fájlokról a MicroStation DGN-fájlok exportálása című témakörben találhat.
Az alapértelmezett mértékegység (vagy más alapértelmezések) megváltoztatásához meg kell változtatni a MapExport.ini fájlban megadott seed fájlt.
Alapértelmezés szerint ArcView Shape fájlok, MapInfo MIF/MID-, MapInfo TAB- vagy VPF-fájlok importálásakor egy vagy több fájlt is kiválaszthat egy mappában az importáláshoz. Ezt többszörös kiválasztásnak nevezzük.
Ha szeretné, megváltoztathatja a mapimport.ini fájl beállításait úgy, hogy e formátum helyett mappaalapú formátumként (egy mappa kiválasztásával a mappában lévő összes fájl importálásra kerül) vagy egyszeres kiválasztású, fájlalapú formátumként legyenek kezelve (csak egy választható ki importálásra). A VPF-fájlok csak mappa alapú vagy többszörös kiválasztású fájlok lehetnek.
Amikor adatokat importál egy DGN-fájlból, megadhatja a Meghajtóbeállítások számos DGN-importálási beállítását.
Alapértelmezésben az objektumok ACI (AutoCAD Color Index – AutoCAD színindex) színekkel kerülnek importálásra. Ha DGN vagy MIF/MID formátumból importál, beállíthatja, hogy az objektumok őrizzék meg RGB színértékeiket.
Még ha RGB színek használatával importál is, a fehér objektumok mindig az ACI fehér színben kerülnek beemelésre, és így fekete háttéren fehér, fehér háttéren fekete objektumként jelennek meg. A fekete objektumok a Fólia színt kapják. Ha feketeként kíván objektumokat exportálni MIF/MID formátumba, az exportálás előtt változtassa a fólia színét feketére.
Fontos, hogy ha a Modell lap Háttér beállítása nem fekete vagy fehér, és RGB színek használatával importál, lehetséges, hogy nem látszanak majd a háttérszínhez hasonló színű objektumok.
Ha GML adatokat importál ázsiai nyelvekre, ellenőriznie kell, hogy a mapexport.ini fájl azt a nyelvkód beállítást tartalmazza-e, melyre szüksége van érvényes GML adatok exportálásához a kívánt nyelvre.
Exportáláshoz a Rögzített séma mód használata javasolt, mert ez a mód képes azon sokbájtos karakterek felismerésére, melyek nehézséget okoznának a létrehozási módban.
Mielőtt GML-adatokat importál ázsiai nyelvekre, ellenőriznie kell, hogy az AutoCAD Map 3D eszközkészlet mapimport.ini fájljában megadott nyelvkód beállítás megegyezik-e a bejövő fájl beállításaival. A beállításoknak egyezniük kell a sikeres importáláshoz.
Ha járatos a meghajtó opcióival kapcsolatban, megadhat egyéni címkéket. Használja a következő formátumot:
Driver:XXX
Az XXX a meghajtónak küldeni kívánt kód. Adja hozzá ezt a sort a MapExport.ini fájl megfelelő részéhez. Hibás címkék előre nem látható működést eredményeznek.
Az exportálás során az AutoCAD Map 3D eszközkészlet az .ini fájlt először az aktuális könyvtárban keresi. Ha itt nincs .ini fájl, akkor a C:\ProgramData\AutodeskAutoCAD Map 3D\Rnnn\Autodesk AutoCAD Map 3D 2025.ini fájlt használja. Ha mindig ugyanazokat a beállításokat használja, ne hozzon létre újabb .ini fájlokat.
A mapforeignfileproperties.ini fájlban számos formázási beállítást adhat meg. A [DGN_V7_FieldMappping] vagy [DGN_V8_FieldMapping] szakaszok segítségével teheti elérhetővé az egyes formázási beállításokat:
DGN-betűtípusok
A [DGN_V7_Font] vagy [DGN_V8_Font] szakasz segítségével rendelhet hozzá DGN-betűtípus-számokat a meghatározott szövegstílusokhoz.
DGN-vonalstílusok
A [DGN_V7_LineStyle] vagy a [DGN_V8_LineStyle] szakaszban a DGN-vonalstílusokat hozzárendelheti az AutoCAD Map 3D eszközkészlet rajzába betöltött vonalstílusokhoz.
DGN-vonalvastagság
A [DGN_V7_LineWeight] vagy [DGN_V8_LineWeight] szakasz használatával a DGN-vonalvastagságokat leképezheti a megengedett AutoCAD Map 3D eszközkészlet vonalvastagság-értékeire.
A DGN-vonalvastagság a 0 és 31 értékek között lehet. Az AutoCAD Map 3D eszközkészlet vonalvastagságok századmilliméter nagyságrendűek, és csak a következő értékek megengedettek: 0, 5, 9, 13, 15, 18, 20, 25, 30, 35, 40, 50, 53, 60, 70, 80, 90, 100, 106, 120, 140, 158, 200, 211, -1, -2 és -3. A -1, -2, és -3 AutoCAD Map 3D eszközkészlet értékek az alapértelmezett Fólia, Blokk és vonalvastagság értékek.
DGN igazítás
A [DGN_V7_Justification] vagy a [DGN_V8_Justification] rész segítségével a DGN igazítást az AutoCAD függőleges vagy vízszintes módjaira, esetleg egy AutoCAD csatolásra képezheti le.
A DGN igazítási értékek 0 és 14 közöttiek lehetnek:
0 a Bal/Felső, 8 a Középső/Alsó, 1 a Bal/Középső, 9 a Jobb margó/Felső, 2 a Bal/Alsó, 10 a Jobb margó/Középső, 3 a Bal margó/Felső, 11 a Jobb margó/Alsó, 4 a Bal margó/Középső, 12 a Jobb/Felső, 5 a Középső/Alsó, 13 a Jobb/Középső, 6 a Középső/Felső, 14 a Jobb/Alsó, 7 a Középső/Középső igazítást jelöli, az alapértelmezés 5.
Az AutoCAD Map 3D eszközkészlet igazításainál a következő értékek támogatottak:
FelsőBal, FelsőKözép, FelsőJobb, KözépBal, Közép, KözépJobb, AlsóBal, AlsóKözép, AlsóJobb, BázisBal, BázisKözép, BázisJobb, BázisIgazít, AlsóIgazít, KözépIgazít, FelsőIgazít, BázisIlleszt, AlsóIlleszt, KözépIlleszt, FelsőIlleszt, BázisKözép, AlsóKözép, KözépKözép, FelsőKözép.
MIF igazítás
A [MIF_Justification] részben a MIF igazítást határozhatja meg. Az engedélyezett MIF igazítás-értékek: bal, közép és jobb.
Amikor MIF formátumból importál az AutoCAD Map 3D eszközkészlet, a program a tábla utolsó leképezését használja.
Arc/INFO és E00 igazítás
Az [ARCINFO_Justification] és [E00_Justification] részekben beállíthatja az ArcInfo és E00 igazításokat.
Ha Arc/INFO-ból vagy E00-ból importál az AutoCAD Map 3D eszközkészlet, a program a táblázat utolsó leképezését használja.