Szerverkarbantartás 1. rész: A Vault tár biztonsági mentése

A Vault tár adatainak biztonsági mentése kulcsfontosságú. Az Autodesk azt ajánlja, hogy készítsen biztonsági másolatot a Vault tárról, az alábbi módszerek használatával.

Biztonsági másolat készítése a Vault tárról

Használja a termékhez tartozó biztonságimásolat-készítő és visszaállító segédprogramot a Vault tár biztonsági másolatának elkészítéséhez.

A szerverkonzol használatával készítsen biztonsági másolatot az összes adatról, ami hiba esetén a szerver visszaállításához szükséges. A szerver biztonsági mentése során a felhasználók nem férhetnek hozzá a rendszerhez. Emellett a szerverkonzol az összes Vault tár biztonsági másolatát elkészíti vagy visszaállítja a szerveren. Nincs lehetőség egy különálló Vault tár biztonsági mentésére vagy visszaállítására.

A biztonsági mentés ütemtervének kialakítása

A következő lépés a folyamat automatizálása. Két általános módszer létezik:

A szerverkonzol parancssori opcióinak segítségével létrehozhat olyan parancsfájlokat, amelyek automatizálják a biztonsági mentés folyamatát. A következő parancsfájl az alapértelmezett Autodesk Vault szervertelepítésekhez alkalmas. Módosítsa a biztonsági másolat útvonalát és a telepítési útvonalakat szükség szerint.

A javasolt és leginkább megbízható módszer a Vault tár biztonsági mentésére a szerverkonzol eszközeinek beépítése a szalagos biztonsági mentés tervébe.

Megjegyzés: A következő parancsfájl CSAK teljes biztonsági mentésre alkalmazható. További parancssori beállításokat, illetve növekményes biztonsági mentéshez használható parancsfájl létrehozásának leírását a Data Management Server Console súgójában talál.

Biztonsági mentés automatizálása a Microsoft Windows Feladatütemező használatával

  1. Hozzon létre egy szövegfájlt Backup.txt néven.
  2. Illessze be a következő szöveget:
@ECHO OFFREM DELETE B AND CASCADE A BACKUP SUBDIRECTORIESRMDIR /Q /S "C:\\Backup\\Vault\\B"REN "C:\\Backup\\Vault\\A" "B"REM CREATE A NEW DIRECTORY FOR THE BACKUPMKDIR "C:\\Backup\\Vault\\A\\"REM START THE BACKUP PROCESS (this is one line of text)"C:\\Program Files\\Autodesk\\Vault Server 20xx\\ADMS Console\\Connectivity.ADMSConsole.exe" -Obackup -B"C:\\Backup\\Vault\\A" -VUadministrator -VP[ÖnJelszava] -S
  1. Módosítsa a szövegfájl nevét Backup.bat névre a fájl kötegfájllá konvertálásához.
Megjegyzés: Amikor többhelyes környezetben készít biztonsági másolatot, a biztonsági másolatot lokálisan, az elsődleges szerveren készítse el.

Szalagos biztonsági mentések létrehozása

Különböző módokon készíthet szalagos biztonsági mentést a Vault tárról. Ajánlott a Server Console eszközeinek beépítése a szalagos biztonsági mentés tervébe. Sok rendszer lehetővé teszi a parancsfájl futtatását a szalagos mentési feladat futtatása előtt és után. A Vault szalagos biztonsági mentése során használja a következő parancsfájlokat a feladat futtatása előtt és után.

Megjegyzés: Nem ajánljuk biztonságimásolat-készítő szoftver használatát az SQL adatbázis és a fájltároló közvetlen biztonsági mentéséhez. Ez a módszer megnehezíti az áttelepítést az Autodesk Vault szerver újabb verzióira vagy a Vault tár visszaállítását egy másik számítógépre. Emellett soha ne készítsen biztonsági mentést az SQL szerverről „élő” másolatkészítő bővítményekkel, amelyek a jelentősebb szalagos biztonsági másolatkészítő rendszerek részei. Győződjön meg arról, hogy a fájltároló és az SQL adatai tökéletes szinkronban vannak. Ha ez nem így van, az adatok használhatatlanná válhatnak.
  1. Futtassa a következő parancsfájlt a szalagos mentés elindítása előtt: @ ECHO OFF
  2. REM THIS WILL STOP THE WEB SERVER AND "CYCLE" THE SQL SERVER REM PROVIDING THE BEST RESULTS FOR BACKING UP THE VAULTIISRESET /STOPNET STOP MSSQL$AUTODESKVAULTNET START MSSQL$AUTODESKVAULTREM START THE BACKUP PROCESS (this is one line of text)"C:\Program Files\Autodesk\Data Management Server 2009\ADMS Console\Connectivity.ADMSConsole.exe" -o backup -B"C:\Backup\Vault\A" -VUadministrator -VP -S
  3. Futtassa le a következő parancsfájlt, miután a szalagos biztonsági mentési feladat befejeződött: @ECHO OFFREM DELETE THE BACKUP SET AFTER THE TAPE SET COMPLETESRMDIR /Q/S C:\Backup\Vault\A"REM START THE WEB SERVERIISRESET /START
  4. Ellenőrizze a szalagos mentést, hogy biztosítsa, hogy a biztonsági másolat megfelelően visszaállítható, tesztelje a biztonsági másolatot és a biztonsági mentési eljárásokat is. Ajánlott az Autodesk Vault szervert külön számítógépre telepíteni. Tesztelje az adatok teljes visszaállítását a Visszaállítás paranccsal az Autodesk Vault Server Console alkalmazásban.