Ponieważ biblioteki elementów mogą zawierać dużo elementów, znalezienie konkretnego obiektu może być trudne i żmudne. Jeśli regularnie jest używanych tylko kilka części, można jest oznaczyć jako ulubione. W wyniku tego zostaną one dodane do panelu Ulubione w oknie dialogowym Biblioteka elementów. Ponieważ panel Ulubione zawiera tylko elementy oznaczone jako ulubione, można łatwo znaleźć części/elementy często używane.
Na przykład jeżeli na rysunkach często stosujesz różne rozmiary śrub ISO 4762, możesz dodać tę śrubę do listy ulubionych. Po jej wybraniu z panelu Ulubione w Zestaw narzędzi AutoCAD Mechanical zostanie wyświetlony monit o rozmiar i widok do wstawienia.
Jeżeli dla ulubionej części został wstępnie zdefiniowany widok, wstawianie będzie znacznie łatwiejsze. Podczas wstawiania widok można wybrać bezpośrednio z panelu Szczegóły i wstawić go do rysunku. Zestaw narzędzi AutoCAD Mechanical monituje o podanie rozmiaru.
Jeżeli regularnie używasz tylko jednego rozmiaru śruby (np. M20 x 60), możesz również ustalić rozmiar (na M20 x 60). Po ustaleniu rozmiaru Zestaw narzędzi AutoCAD Mechanical nie monituje o podanie rozmiaru podczas wstawiania śruby.
Ulubione można zorganizować w dowolny sposób. Można zmienić ich nazwę i przenieść je do folderów (różne węzły drzewa) w podobny sposób, w jaki organizowane są pliki w Eksploratorze plików.
Rozmiarem, położeniem i wyglądem okna dialogowego Biblioteka elementów można sterować. Dostępne możliwości:
- Zmiana rozmiaru okna dialogowego przez przeciągnięcie krawędzi lub paska tytułu (znajdującego się z lewej strony pod określonymi warunkami z prawej).
- Rozwijanie i zwijanie paneli przez klikanie ikon oraz w celu optymalnego wykorzystania dostępnego miejsca. Na przykład po skonfigurowaniu ulubionych będziesz rzadziej korzystać z panelu Element. Panel Element można zwinąć i wykorzystać to miejsce na panel Ulubione. Zamiast tego można użyć paneli zmiany wielkości i zachować widoczny tylko panel Szczegóły. Należy wskazać element, korzystając z paska Adres i przycisków graficznych.
- Zadokowanie okna dialogowego przez przeciągnięcie go na prawy lub lewy region dokowania obszaru rysunku, tak aby został zablokowany w pozycji dokowania. Okno dialogowe można też zadokować, klikając dwukrotnie jego pasek tytułu.
- Oddokowanie okna dialogowego przez przeciągnięcie paska tytułu poza region dokowania. Naciśnięcie klawisza CTRL podczas przeciągania zapobiega dokowaniu.
- Aby zakotwiczyć okno dialogowe, należy użyć opcji Zakotwiczenie w prawo lub Zakotwiczenie w lewo z menu skrótów. Zakotwiczone okno dialogowe Biblioteka elementów ulega rozwijaniu i zamykaniu podczas przesuwania po nim wskaźnika. Gdy zakotwiczone okno dialogowe Biblioteka elementów jest otwarte, jego zawartość nakłada się na obszar rysunku. Gdy okno jest zakotwiczone, nie można ustawić go w taki sposób, aby pozostało otwarte.
- Jeśli okno dialogowe Biblioteka elementów jest przestawne, to aby go ukryć, należy użyć opcji Ukryj automatycznie dostępnej po kliknięciu prawego przycisku myszy. Okno dialogowe Biblioteka elementów będzie otwierane i zamykane w trakcie przesuwania na nim wskaźnika myszy.