W oknie dialogowym Sprężyna skrętowa można określić widok i konfigurację końca(styczny lub zagięty) sprężyny, które będą używane w reprezentacji. Drugi widok można uzyskać z wcześniej narysowanej sprężyny skręcanej (widok z przodu lub widok z boku). Można edytować narysowaną sprężynę skręcaną przy użyciu opcji istniejącej sprężyny. Po wybraniu sprężyny zostanie otwarte okno dialogowe Wygląd, w którym można wprowadzać zmiany.
Jeśli sprężyna skręcana jest wstawiana w widoku z przodu, najpierw należy określić punkt centralny. Punkt centralny jest identyczny z punktem centralnym trzpienia. Następnie zostanie wyświetlony monit o wskazanie punktu podparcia stałego końca. Ten punkt ogranicza długość ramienia i średnicę zewnętrzną sprężyny. Określenie punktu podparcia jest pierwszym parametrem ograniczającym wybór z bazy danych. Trzeci punkt, który należy określić, wyznacza kierunek obrotu sprężyny skręcanej. Jeśli do wstawienia sprężyny skręcanej jest wybrany widok z boku, należy określić punkt początkowy i kierunek sprężyny skręcanej.
Należy określić, czy kąty lub obciążenia mają być dokładnie zachowywane. Ponadto należy ustalić, czy ugięcie ma dotyczyć stałego, czy ruchomego ramienia.