Za pomocą tej listy kontrolnej można ustalić, dlaczego obiekty nie są widoczne w widoku.
Zazwyczaj, gdy nie można zobaczyć obiektu zgodnie z oczekiwaniami w widoku, problem wynika z niepoprawnego ustawienia widoczności. Spróbuj odtworzyć błąd w nowym pustym projekcie. Ułatwia to wyodrębnienie wielu nakładających się na siebie problemów z widocznością powstałych podczas kolejnych etapów i tworzenia rodzin.
Rozpocznij od następujących strategii.
- Na pasku kontroli widoku spróbuj wykonać następujące czynności:
Jeśli nadal nie można zlokalizować brakującego obiektu, przejdź przez następującą listę kontrolną, aby określić źródło problemu.
Sprawdź ustawienia dla elementu lub jego kategorii
- Sprawdź poziom szczegółowości dla kategorii elementu. Poziom szczegółowości kategorii modelu może być ustawiony niezależnie od poziomu szczegółowości widoku. Zobacz temat Nadpisywanie sposobu wyświetlania grafiki kategorii elementów.
- W oknie dialogowym Nadpisania widoczności/grafiki spróbuj wykonać następujące czynności:
- Grupy mogą zawierać elementy, które zostały wykluczone (niewidoczne). Sprawdź, czy element jest częścią grupy, ale został wyłączony. Zobacz temat Wykluczanie elementów z wystąpienia grupy.
Zaznacz właściwości widoku i powiązane ustawienia
- W widoku planu sprawdź, czy ustawienia zakresu widoku są odpowiednie. Zobacz sekcję Zakres widoku.
- W widoku sekcji lub elewacji sprawdź głębokość płaszczyzny przycięcia. Zobacz temat Zmiana płaszczyzny przycięcia w widoku elewacji i Informacje o szerokości i głębokości widoku sekcji.
- Jeśli element jest częścią opcji projektu, sprawdź ustawienia widoczności opcji projektu w widoku. Zobacz temat Sprawdzanie ustawień wariantów projektu w widoku.
- Jeśli projekt jest współdzielony, potwierdź, że zadanie elementu jest widoczne we wszystkich widokach. Zobacz temat Informacje o widoczności zadania.
- Jeśli w projekcie wykorzystano etapy, w oknie Właściwości widoku, w obszarze Filtr etapów, wybierz opcję Brak. Etapy i Filtry etapów wpływają na wyświetlanie obiektów w widokach. Zobacz temat Stosowanie filtrów etapów.
- W oknie Właściwości widoku zaznacz pole wyboru parametru Dziedzina. Może to spowodować, że niektóre elementy nie będą wyświetlane zgodnie z oczekiwaniami. Zobacz temat Informacje o dziedzinie widoku.
- Element może być poza zakresem przycięcia widoku. Włącz widoczność zakresu przycięcia i potwierdź, że element jest w zakresie przycięcia. W przypadku elementu adnotacji cały element musi być w zakresie zakresu przycięcia adnotacji, aby był widoczny. Zobacz temat Wyświetlanie lub ukrywanie zakresów przycięcia.
- Widocznością brył można sterować przy użyciu ustawienia widoku Pokaż bryłę. Zobacz temat Sterowanie widocznością wystąpień brył.
Zaznacz dodatkowe warunki