Pomocí příkazu Publikování konstrukčních tvarů můžete definovat své vlastní průřezy členy rámových konstrukcí a profily drážky. Můžete je umístit do Obsahového centra pro použití v Generátoru rámových konstrukcí. Dialog Konstrukční tvar vás navede k identifikování nezbytných entit a přidávání dat určených pro Generátor rámových konstrukcí pro součásti/iSoučásti. Je velice podobný dialogu Publikace komponenty.
Možná jste publikovali strukturní tvary v předchozí verzi aplikace Autodesk Inventor a publikovali je do kategorie ocelových tvarů v Obsahovém centru. V takovém případě je nutné tyto součásti znovu publikovat před jejich použitím v Generátoru rámových konstrukcí aplikace Autodesk Inventor 2025. Po publikování a opakovaném publikování součástí budete mít v Obsahovém centru dvě rodiny:
Výchozí název pro členy rámové konstrukce obsahuje položky (Norma)+(Skladové číslo)+(Jedinečné číslo). Během procesu publikování neexistuje pro zahrnutí do názvu žádné výchozí Skladové číslo. Doporučujeme přidat Skladové číslo ručně. Můžete tak zachovat výchozí formát názvu a můžete přizpůsobit název pro publikovaný člen rámové konstrukce.
Aby byla součást kompatibilní s funkcí publikování v Generátoru rámových konstrukcí, musí splňovat určité požadavky modelování:
Po úplném definování informací publikování a kliknutí na tlačítko OK je model kontrolován v následujících položkách:
Náčrt není vytvořen na pracovní rovině. Vytváří pracovní rovinu založenou na náčrtové rovině. Prvek vysunutí začíná od této roviny.
Parametr chybí. Přidává L = parametr, který je mapován k parametru Délka základny definovaném v dialogu Publikování konstrukčního tvaru v oblasti Oblast mapování parametrů.
Typ prodloužení není Mezi.
Mění prodloužení na možnost Mezi.
Vybírá položku Počáteční rovina jako povrch pro zahájení vytváření prvku.
Vybírá položku Koncová rovina jako povrch pro ukončení vytváření prvku.
Rovina není vytvářena odsazením od náčrtové roviny.
Odsazuje Počáteční rovinu od Roviny řezu, která je vytažena od vysunutí vybraného v dialogu Publikování konstrukčního tvaru.
Výraz není definován správně.
Definuje jako OffS = Vzdálenost mezi Počáteční rovinou a Rovinou řezu
Rovina není vytvářena odsazením od náčrtové roviny.
Odsazuje Koncovou rovinu od Roviny řezu.
Výraz není definován správně.
Definuje jako L+OffE = Vzdálenost mezi Koncovou rovinou a Rovinou řezu.
Parametr chybí nebo není definován správně.
Parametr G_L je vytvořen nebo předefinován a je označen pro export.
Jestliže součást nesplňuje požadavky modelování pro publikování členů rámové konstrukce, součást je upravena a publikování pokračuje. Dialog s hlášením uvádí umístění souboru protokolu, který obsahuje podrobnosti o úpravách souboru.
Chcete-li zobrazit postupy migrace, klikněte na kartu Postupy.
Soubory nejsou migrovány, když spustíte aplikaci Autodesk Inventor 2025. Jestliže Obsahové centrum je připojeno a příslušné knihovny jsou připojeny k aktuálnímu projektu, pak dochází k migraci členů rámové konstrukce, když:
Správa
Migrovat.Členy rámové konstrukce vytvořené z databáze Generátoru rámových konstrukcí v aplikaci Autodesk Inventor 2008 migrují do aplikace Autodesk Inventor 2025 a Obsahového centra s výjimkou členů vytvořených přímo v aplikaci Autodesk Inventor 2008.
Pokud jste publikovali členy rámové konstrukce v aplikaci Autodesk Inventor 2008, pak je znovu publikujte v aplikaci Autodesk Inventor 2025 a publikujte je do Obsahového centra. Když publikujete součást v aplikaci Autodesk Inventor 2025, namapujte parametr ID starších rodin na ID vytvořené součásti z verze Inventor 2008. Poté přidejte sloupec ID staršího člena do tabulky iSoučásti.
Chyba migrace se může vyskytnout a dialog se zobrazí, jestliže:
Není připojené Obsahové centrum nebo příslušné knihovny nejsou připojeny k aktuálnímu projektu.
Jeden nebo více souborů Generátoru rámových konstrukcí je potlačených.
Soubor je nevyhodnocený.
Všechny určené soubory Generátoru rámových konstrukcí jsou migrovány kromě nevyhodnocených souborů. Když jsou soubory vyhodnoceny, migrují, když spustíte příkaz Migrovat.
Soubor je přizpůsobený a v knihovnách Obsahového centra není žádná sdružená součást.
V těchto případech se zobrazí dialog s vysvětlením a možnost pro pokračování nebo zrušení migrace. Výzvu s upozorněním lze řídit pomocí nastavení Výzvy>>. Použijte řízení, abyste zabránili rušení migrace.