Életciklus-definíció létrehozása

Az életciklus-definíció párbeszédpanelben hozhat létre és konfigurálhat életciklus-definíciókat.

  1. Kattintson az Eszközök > Felügyelet > Vault-beállítások lehetőségre.

  2. A Vault beállítások párbeszédpanelen válassza a következőt: Viselkedések lap > Életciklusok.

  3. Kattintson az Új gombra az Életciklus-definíció – Új definíció párbeszédpanel elindításához.

  4. Adja meg az életciklus-definíció nevét a Definíció neve mezőben.

  5. Válassza ki, mely kategóriákhoz kívánja rendelni az életciklus-definíciót a Kategória listából. A Kategória mező elemtípusokra van felosztva, mert az életciklus-definíció több kategóriához, és több elemtípushoz rendelhető (például fájlok, mappák, elemek, és egyéni objektumok).

  6. Adjon meg egy leírást az új életciklus-definícióhoz a Leírás mezőben.

  7. Válassza ki a kívánt Biztonsági definíciót a legördülő listából:

    • Kombinálás objektumalapú biztonsággal – Az adott életciklus-definíción belül az egyes állapotokhoz definiált bármely állapotalapú biztonság kombinálódik az objektumhoz beállított objektumalapú biztonsággal. Más szóval a kombinált biztonság lesz az elem tényleges biztonsága.
    • Objektumalapú biztonság felülírása – Az adott életciklus-definíción belül az egyes állapotokhoz definiált bármely állapotalapú biztonság felülírja az objektumhoz beállított objektumalapú biztonságot. Más szóval az állapotalapú biztonság lesz az elem tényleges biztonsága.
    Megjegyzés: A Vault 2016 programból vagy korábbi verziójából áttelepített Vault tárak alapértelmezett beállításként az Objektumalapú biztonság felülírása lehetőséget használják, hogy megmaradjon a korábbi (egykapus) biztonság. Ellenben az összes új Vault tár alapértelmezett beállításként a Kombinálás objektumalapú biztonsággal lehetőséget használja, ami kétkapus biztonsági beállítás. Ezt a beállítást bármikor módosíthatja úgy, hogy a korábbi (egykapus) biztonságot tükrözze.
  8. Kattintson a plusz (+) gombra az új definícióhoz hozzárendelt életciklus-állapot létrehozásához.

  9. Miután létrehozta a életciklus-állapotokat, válasszon egy életciklus-állapotot az Életciklus részletei listában, és a pipa jelre kattintva beállíthatja azt az életciklus-definíció alapértelmezett állapotának.

  10. Az életciklus-állapotokat úgy rendezheti át, hogy kijelöl egy állapotot az Életciklus részletei nézetben, és a felfelé vagy lefelé mutató nyílra kattint. A életciklus-állapotok sorrendje azt határozza meg, hogy milyen sorrendben jelennek meg az Állapot módosítása párbeszédpanelen.

  11. Ha végzett, kattintson az OK gombra az új definíció mentéséhez.