Tudjon meg többet a tulajdonságok újraindexeléséről a Vault tárban.
Az újraindexelés során a rendszer megvizsgálja a kiválasztott Vault adatbázist, és kiemeli és indexeli a Vault tár adatbázisában található fájlokat. A kiemelési és indexelési folyamat az elérhető legújabb iFilter szűrőket/Tartalomforrástulajdonság-szolgáltatókat használja a fájlokhoz. Csak a jelenleg Engedélyezett és olvasási leképezésekkel rendelkező tulajdonságokat indexeli újra a rendszer. Az újraindexelés során a meglévő tulajdonságok (például felhasználói tulajdonságok) értékei frissülnek.
Mely tulajdonságokat indexel a rendszer
Amikor fájlokat ad a Vault tárhoz, a Vault Tulajdonságok kezelése párbeszédpanelen Engedélyezve beállítással rendelkező minden fájltulajdonságot indexel a rendszer. Alább olvasható néhány olyan tulajdonságdefiníció, amely automatikusan Engedélyezett értékkel jön létre az Autodesk Data Management Server telepítésekor:
A rendszergazda további tulajdonságdefiníciókat hozhat létre.
Szűrők segítségével korlátozhatja az újraindexelt fájlok számát. Az alább felsorolt szűrők segítségével finomíthatja az újraindexelési folyamatot:
*Fájlkiterjesztés – *adott típusú fájlok újraindexelésére használható.
Használat: Írja be a fájlkiterjesztést bevezető pontokkal vagy azok nélkül. A kiterjesztéseket vesszővel vagy pontosvesszővel válassza el (szóközzel vagy anélkül).
Szolgáltató – az iFilter szűrő vagy a Tartalomforrástulajdonság-szolgáltató alapján történő újraindexelésre használható.
Használat: válassza ki a szolgáltató(ka)t az előre megadott listából.
Dátum – meghatározott időszakon belül leadott fájlok újraindexelésére használható.
Használat: Válassza ki a kezdő- és záródátumot a dátumtartomány meghatározásához. Az újraindexelési folyamat csak azokat a fájlokat fogja indexelni, melyeket ezen időszakban adtak le.
Az újraindexelési folyamat „Normál alatt” prioritást kap a szerveren, így a felhasználók a fájlok újraindexelése közben is hozzáférhetnek az Autodesk Data Management Server alkalmazáshoz. Ha az újraindexelési folyamat közben biztonsági másolat készül a Vault tárról, a rendszer a másolat elkészültéig szünetelteti, majd automatikusan újraindítja az újraindexelést. Ha a Vault tár újraindexelése közben ugyanazon Vault tár visszaállítása is elindul, az újraindexelési folyamat leáll, és az addig a pontig újraindexelt tulajdonságokat a rendszer a visszaállított verzióra cseréli.
Vault tár áttelepítésekor az Engedélyezett beállítású tulajdonságdefiníciók állapota nem változik. Az áttelepítés után a rendszergazda letilthatja a már nem szükséges tulajdonságdefiníciókat. Az áttelepítést követően a Vault tárhoz adott új tulajdonságdefiníciók alapértelmezés szerint Engedélyezett állapotot kapnak. Az újraindexelés a legújabb fájlokkal kezdődik, és a régebbiek felé halad. Ha a szerver váratlanul újraindul vagy kikapcsol, a rendszer ismételt felállását követően automatikusan a legutóbb feldolgozott fájllal kezdi az újraindexelést.
Amikor többszörözött környezetben indexeli újra a tulajdonságokat, az újraindexelési művelet azokra a fájlokra fog vonatkozni, melyeket a műveletet elindító szerver tárol.