Když umísťujete komponentu do sestavy, kurzor bude připojen k těžišti komponenty. Je vhodné ukotvit alespoň jednu komponentu, která poslouží jako ukotvení dalších komponent. Ukotvení odebírá všechny stupně volnosti. Chcete-li ukotvit komponentu, jejíž počátek je totožný s počátkem souřadnic sestavy, klikněte na komponentu během umísťování pravým tlačítkem a vyberte možnost Umístit ukotvené v počátku. Další komponenty budou umístěny s kurzorem připojeným k těžišti komponenty pomocí uloženého výchozího pohledu.
Pokud chcete změnit orientaci komponenty v 90stupňových krocích kolem os X, Y nebo Z, klikněte na ni před umístěním pravým tlačítkem a poté ji umístěte kliknutím do grafického okna. Pomocí možností Kopírovat a Vložit můžete umístit nové instance se stejnou orientací. Aplikaci Inventor lze nastavit, aby umísťovala nové instance komponent s orientací naposledy umístěné instance dané komponenty v prohlížeči. Na kartě Sestava dialogu Možnosti aplikace vyberte možnost „Použít poslední orientaci pro umístění součásti“. Jestliže je k dispozici více výskytů a poslední umístěný výskyt byl odstraněn, aplikace Inventor použije orientaci posledního dříve umístěného výskytu.
Výběrem položky buď Interaktivně umístit pomocí iVazby nebo Automaticky generovat iVazbu na místě vložte komponenty s odpovídajícími iVazbami.