Správce knihovny stylů je samostatný nástroj používaný pro správu knihoven stylů. Tento nástroj pracuje přímo se soubory XML knihovny stylů na disku a nelze jej použít ke správě stylů v dokumentech aplikace Autodesk Inventor LT. Je dostupný z nabídky Start aplikace Microsoft® Windows® a je umístěn v podnabídce NástrojeAutodesk Inventor LT.
Pomocí Správce knihovny stylů můžete provádět následující operace:
Aplikace Autodesk Inventor LT se instaluje s výchozí knihovnou stylů určenou k využití všech nových možností stylů.
Své vlastní knihovny stylů můžete vytvořit dvěma různými způsoby: Kopírovat existující knihovnu stylů nebo vytvořit prázdnou knihovnu stylů. Cílový adresář pro novou knihovnu nemůže obsahovat jinou knihovnu stylů.
Po vytvoření knihovny stylů použijte Správce knihovny stylů nebo Editor stylů a norem k přidávání nebo odstraňování jednotlivých stylů.
Chcete-li přejmenovat styly uvnitř knihovny, používejte Správce knihovny stylů. Přejmenování stylu v knihovně nepřejmenuje stejný styl v žádné jiné knihovně nebo dokumentu. Po přejmenování stylu ztratí kopie tohoto stylu ve všech dokumentech shodu názvu a jsou považované za lokálně uložené styly.
Jediný způsob, jak odstranit styl z knihovny stylů, je použití Správce knihovny stylů.
Styly lze kopírovat mezi knihovnami pomocí Správce knihovny stylů. Chcete-li zkopírovat styl z jedné knihovny do jiné, načtěte zdrojovou knihovnu do Správce knihovny stylů a klikněte na příkaz Kopírovat vybrané styly mezi panely Knihovna stylů 1 a Knihovna stylů 2. Další informace naleznete v nápovědě Správce knihovny stylů.
Knihovna stylů je skupina souborů XML v adresáři. Ke každému typu stylu je jeden soubor XML (například: color.xml, text.xml). Protože názvy souborů XML musí být stejné v každé knihovně stylů, může v adresáři existovat jen jedna knihovna.
Aby byla knihovna stylů považována za platnou, musí být v adresáři všechny předdefinované soubory XML.
Nejlepší způsob sdílení podmnožin stylů z knihovny (například norem nebo všech materiálů z určité knihovny) je použití funkcí k Importu/Exportu stylů v Editoru stylů a norem nebo tvorba prázdné knihovny stylů a zkopírování požadovaných stylů pomocí Správce knihovny stylů.
Neúplné knihovny stylů
Ačkoliv je knihovna stylů tvořena z několika oddělených souborů XML, aplikace Autodesk Inventor LT a Správce knihovny stylů zacházejí s knihovnou jako s jedním prvkem. Pokud některé z předdefinovaných souborů XML vyžadovaných knihovnou stylů v adresáři chybí, aplikace Autodesk Inventor LT zobrazuje chybové hlášení, které udává, že soubory chybí a nelze je načíst.
Obnova výchozí knihovny stylů aplikace Autodesk Inventor LT
Nástroj pro obnovu souborů výchozího adresáře návrhových dat je na instalačním CD aplikace Autodesk Inventor LT v adresáři Podpora. Tento nástroj nahradí původní výchozí knihovnu stylů (dodávanou s aplikací Autodesk Inventor LT) i tabulky Závity.xls a Vůle.xls.
V prostředí s více uživateli mohou správci aplikace CAD chtít zabránit uživatelům ve změnách knihovny stylů.
Pokud je jeden soubor XML omezen pouze ke čtení, zachází se tak s celou knihovnou.
Nástroj Pack and Go v aplikaci Autodesk Inventor LT může obsahovat i knihovnu stylů. Nachází se v podadresáři Návrhová data.