Tento dialog slouží k zadání nastavení, které budou použity u funkcí Souřadnicové geometrie.
Směr z osy Y Když není sever v mapě na ose Y, určete směr k severu v mapě od osy Y. Zadejte číslo, které zastupuje úhlovou vzdálenost měřenou ve směru hodinových ručiček od osy Y.
Tato možnost nastavuje systémovou proměnnou ANGBASE.
Výzva pro zadání dat 3D Tuto možnost zvolte, pokud chcete, aby se v aplikaci AutoCAD Map 3D zobrazovala výzva k zadání 3D dat, například výšky, svahu nebo sklonu. Když není tato možnost zvolena, všechny výšky jsou nastaveny na hodnotu 0.
Určuje nastavení jednotek pro vstup souřadnicové geometrie. Lineární jednotky jsou americké stopy, mezinárodní stopy, metry nebo chains. Formáty úhlu jsou desítkové stupně, stupně/minuty/vteřiny, grady, radiány a jednotky zaměření.
Definovat směrníky vzhledem k severu Tuto možnost zvolte, pokud jsou směrníky v mapě relativní k severu.
Definovat směrníky vzhledem k jihu Tuto možnost zvolte, pokud jsou směrníky v mapě relativní k jihu. Toto je obvyklé pro mapy jižní polokoule.
Po zvolení této možnosti se pomocí aplikace AutoCAD Map 3D zapíše při tvorbě bodu pomocí tohoto dialogu obsah dialogu Zadání COGO do textového okna aplikace AutoCAD.