További információk a dinamikus blokkokról

A dinamikus blokkok szabályokat – azaz paramétereket – tartalmaznak arra vonatkozóan, hogy a rajzba történő beszúráskor hogyan változzon a blokkreferencia megjelenése.

A dinamikus blokkok lehetővé teszik, hogy a beszúrt blokk alakja, mérete vagy összeállítása változzon, és így ne kelljen számtalan statikus blokkdefiníció közül választani. Több, különböző méretű beltéri ajtó blokk létrehozása helyett létrehozhat például egyetlen átméretezhető ajtó blokkot is.

Dinamikus blokkot vagy kényszerparaméterek, vagy műveletparaméterek segítségével hozhat létre.

Megjegyzés:

Nem ajánlott egyazon blokkdefinícióban kényszer- és műveletparamétert is használni.

Kényszerek hozzáadása

Blokkdefinícióban, kényszerparaméterek

A következő példa egy blokkreferenciát ábrázol kényszerrel (szürke) és kényszerparaméterrel (kék, fogóval).

A blokk rajzba történő beszúrását követően a kényszerparaméterek tulajdonságként szerkeszthetők a Tulajdonságok paletta segítségével.

Műveletek és paraméterek hozzáadása

A blokkdefinícióban a műveletek és a paraméterek a blokk viselkedésére vonatkozó szabályokat határoznak meg a rajzba történő beszúrását követően.

A megadott blokkgeometriától vagy paramétertől függően művelet társítható az adott paraméterhez. A paraméter fogóként szerepel a rajzban. A fogó szerkesztésekor a társított művelet határozza meg, hogy mi változik a blokkreferenciában.

A kényszerparaméterekhez hasonlóan a műveletparaméterek is szerkeszthetők a Tulajdonságok palettán.