Właściwości wystąpienia komponentu biegu schodów

Można modyfikować właściwości wystąpienia, aby zmieniać linię położenia biegu poszczególnych schodów, wysokości względnej, szczegółów stopni zabiegowych itp.

Aby zmienić właściwości wystąpienia, wybierz element i zmień jego właściwości na palecie Właściwości.

Nazwa Opis
Wiązania
Linia położenia Określa położenie biegu względem ścieżki w górę używanej do tworzenia biegu. Opcje obejmują:
  • Zewnętrzna krawędź podpory: lewa (1)
  • Bieg: lewo (2)
  • Bieg: środek (3)
  • Bieg: prawo (4)
  • Zewnętrzna krawędź podpory: prawa (5)
Wysokość względna podstawy Określa wysokość względną podstawy względem wysokości podstawy schodów.
Wysokość względna górnej części Określa wysokość względną górnej części względem wysokości podstawy schodów.
Wysokość biegu Wyświetla obliczoną wysokość biegu. (Tylko do odczytu)
Budowa
Przedłuż poniżej podstawy Określa odległość przedłużenia biegu poniżej poziomu podstawy schodów. Jest to przydatne w sytuacji, kiedy bieg jest przyłączany do powierzchni podłogi zamiast pozostać na powierzchni podłogi. Aby przedłużyć bieg, wprowadź liczbę ujemną.

Przykłady:

  • Przedłuż poniżej podstawy = 0
  • Przedłuż poniżej podstawy = 0' 5"
  • Przedłuż poniżej podstawy = -0' 2"
Zacznij od podstopnicy Wybierz tę opcję, aby dodać podstopnicę do początku biegu.

Usuń zaznaczenie, aby usunąć początkową podstopnicę i ustawić przyległy stopień na wysokości podstawy. Odznaczenie tej opcji spowoduje zmianę liczby podstopnic w biegu. Należy ręcznie dodać podstopnicę, aby zachować oryginalną wysokość.

Uwaga: Jeśli wybrano opcję Rozpocznij podstopnicą, wówczas dla końcowego biegu nie można zastosować połączenia karbowego.
Zakończ podstopnicą Wybierz tę opcję, aby dodać podstopnicę do końca biegu. Usuń zaznaczenie, aby usunąć końcową podstopnicę. Odznaczenie tej opcji spowoduje zmianę liczby podstopnic w biegu. Należy ręcznie dodać lub usunąć podstopnicę, aby zachować oryginalną wysokość.
Uwaga: Jeśli wybrano opcję Zakończ podstopnicą, wówczas dla końcowego biegu nie można zastosować połączenia karbowego.
Konstrukcyjne
Konstrukcyjne Wskazuje, że dla elementu istnieje model analityczny.
Stopnie zabiegowe
Uwaga: Właściwości stopnia zabiegowego są prawidłowe dla biegów zabiegowych w kształcie L i C.
Styl stopnia zabiegowego Określa obliczenia dla stopni biegu zabiegowego. Dostępne są następujące opcje:
  • Zrównoważony — symetryczny styl układu. (Domyślny)
  • Jednopunktowy — asymetryczny styl układu. Styl stopnia zabiegowego jest obliczany z pojedynczego punktu środkowego.
Właściwości stopnia zabiegowego (opisane)
  1. Wewnętrzne odsunięcie linii przejścia
  2. Minimalna szerokość na wewnętrznej linii przejścia
  3. Minimalna szerokość na wewnętrznej obwiedni
  4. Promień zaokrąglenia
  5. Równoległe stopnie na początku
  6. Równoległe stopnie na końcu
Wewnętrzne odsunięcie linii przejścia Określa odległość wewnętrznej ścieżki spaceru od wewnętrznej granicy biegu zabiegowego. Odległość ta określa miejsce, w którym należy zmierzyć minimalną szerokość na wewnętrznej linii przejścia. (Zapoznaj się z punktem 1 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Minimalna szerokość na wewnętrznej linii przejścia Określa minimalną głębokość stopnia mierzoną od wewnętrznego odsunięcia linii przejścia. (tylko do odczytu)(Zapoznaj się z punktem 2 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Minimalna szerokość na wewnętrznej obwiedni Określa minimalną głębokość stopnia przy wewnętrznych narożnikach biegu zabiegowego. (Zapoznaj się z punktem 3 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Zaokrąglenie w narożniku Wybierz, aby zastosować geometrię zaokrąglenia w wewnętrznym narożniku biegu zabiegowego w kształcie L lub w obu wewnętrznych narożnikach biegu zabiegowego w kształcie U.
Promień zaokrąglenia Określa promień używany w geometrii zaokrąglenia w wewnętrznych narożnikach biegu zabiegowego. (Zapoznaj się z punktem 4 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Równoległe stopnie na początku Określa opcjonalną liczbę jednakowych stopni, które należy dodać do początku biegu zabiegowego. (Zapoznaj się z punktem 5 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Równoległe stopnie na końcu Określa opcjonalną liczbę jednakowych stopni, które należy dodać do końca biegu zabiegowego. (Zapoznaj się z punktem 6 w sekcji Właściwości stopnia zabiegowego).
Wymiary
Rzeczywista szerokość biegu Określa wartość szerokości stopnia z wyłączeniem szerokości niezależnego wspornika bocznego.
Rzeczywista wysokość podstopnicy Określa wartość wysokości podstopnicy. (Tylko do odczytu)
Rzeczywista głębokość stopnia Określa wartość głębokości stopnia mierzoną wzdłuż ścieżki schodów. Wartość ta jest wartością tylko do odczytu.
Rzeczywista liczba podstopnic (Tylko do odczytu)
Rzeczywista liczba stopni (Tylko do odczytu)
Dane identyfikacyjne
Definicje właściwości danych identyfikacyjnych podano w sekcji Właściwości wystąpienia komponentu schodów.
Etapy
Definicje właściwości opcji Etapy podano w sekcji Właściwości wystąpienia komponentu schodów.