Parametry prętów dochodzących (6 prętów)

Opcja służy do określenia parametrów prętów dochodzących w celu obliczenia współczynnika wyboczeniowego pręta głównego. Jest dostępna po dwukrotnym kliknięciu ikony znajdującej się w oknie dialogowym Schematy wyboczeniowe.

W powyższym oknie podane mogą zostać niezbędne informacje dotyczące pręta dochodzącego do pręta głównego.

W przypadku kilku norm (ADD8, Eurocode3, NEN6770/6771, PN90) dochodzi jeszcze jeden parametr: sposób podparcia drugiego końca pręta dochodzącego. Dostępne typy podparcia drugiego końca pręta dochodzącego są zależne od wymogów wybranej normy stalowej.

W dolnej części okna dialogowego można sprawdzić jaka będzie wartość współczynnika wyboczenia po przyjęciu pręta dochodzącego o wybranych numerze. Po wybraniu numeru pręta dochodzącego w polu Test dla pręta w polu Wartość podawana jest wartość wyznaczonego przez program współczynnika wyboczenia.

Aby ręcznie zdefiniować parametry prętów dochodzących, należy nacisnąć przycisk Ręczne, znajdujący się w dolnej części okna dialogowego. Na ekranie pojawia się dodatkowe okno, w którym przeprowadzona może zostać ręczna definicja parametrów prętów dochodzących.

Aby zdefiniować parametry prętów o zmiennej bezwładności, należy nacisnąć przycisk Parametry i wprowadzić potrzebne dane w dodatkowym oknie dialogowym.