Výkon při otevření a zobrazení výkresu lze zlepšit přidáním paměti do systému a použitím operačního systému, který podporuje velkou paměť. Týká se to především práce s velkými modely.
Produkty založené na aplikaci AutoCAD vyžadují alespoň 2 GB fyzické paměti (RAM) pro práci s 2D výkresy, pro práci s 3D modely jsou doporučeny 4 GB.
Efektivnost aplikace určuje velikost a složitost modelu. Zaznamenáte-li zvýšenou aktivitu pevného disku, znamená to, že fyzická paměť byla přeplněna a data jsou přesunuta do odkládacího souboru, tedy do virtuální paměti.
Odkládací soubor je oblast na pevném disku, kterou používá operační systém tak, jako by se jednalo o fyzickou paměť (RAM). Velikost odkládacího souboru je základním omezením určujícím celkový virtuální rozsah procesu aplikace AutoCAD. Základním pravidlem při konfiguraci odkládacího souboru je třikrát větší objem než je objem fyzické paměti v systému. Toto nastavení obvykle postačuje k tomu, aby nedošlo k vyčerpání odkládacího prostoru. Informace o instalované fyzické paměti a přidělování místa na disku pro virtuální paměť naleznete v nápovědě a podpoře k vašemu operačnímu systému.
Grafické soubory vyrovnávací paměti jsou vytvářeny a spravovány z důvodu optimalizace výkonu a zvýšení rychlosti regenerace objektů se složitou geometrií, jako jsou například 3D tělesa, povrchy bez sítě a oblasti. Tyto soubory vyrovnávací paměti jsou uchovávány mezi relacemi výkresu a jsou uloženy ve vaší . . .\AppData\Local\Autodesk\. . . složce s názvem GraphicsCache. Maximální počet udržovaných souborů vyrovnávací paměti grafiky je omezen na základě počtu a celkové velikosti pomocí systémových proměnných CACHEMAXFILES a CACHEMAXTOTALSIZE. Pokud jsou tyto limity překročeny, nejstarší soubory vyrovnávací paměti jsou automaticky odstraněny.