Výkresy, se kterými chcete pracovat, se otevírají stejně jako soubory v jiných aplikacích. Navíc si můžete zvolit jednu z několika alternativních metod.
Soubory DWG, DWT a DWS vytvořené v aplikacích společnosti Autodesk a aplikacích založených na systému RealDWG™ jsou společností Autodesk považovány za důvěryhodné. Při otevření souboru TrustedDWG se na stavovém řádku zobrazí následující ikona.
Další informace o výkresech TrustedDWG zobrazíte kliknutím na ikonu TrustedDWG.
Při každém spuštění produktu je složka, která byla naposledy použita pro otevření nebo uložení souboru, nastavena jako výchozí cesta ve standardním dialogu pro výběr souboru.
Můžete zadat vlastní výchozí složku.
Při otevření výkresu se zobrazí upozornění, pokud nelze vyhledat některou referenci. V dialogu Reference – Nevyřešené referenční soubory kliknutím na položku Aktualizovat umístění odkazovaných souborů otevřete paletu Externí reference a proveďte změny chybějících externích referencí.
Následující tabulka uvádí některé reference, které mohou chybět, a popisuje daná řešení.
Typy chybějících referencí | Popis |
---|---|
Externí reference |
Chybějící externí reference jsou výsledkem toho, že aplikace nemohla najít poslední známé umístění externí reference, rastrového obrázku nebo podložení. Chcete-li vyřešit chybějící externí reference, vyhledejte soubor a aktualizujte jeho umístění pomocí palety Externí reference. Informace o řešení chybějících odkazovaných souborů naleznete v části
|
Tvary |
Chybějící soubory tvaru jsou často výsledkem toho, že jsou vlastní tvary používány v typu čáry. Vyhledejte chybějící soubor typu čáry nebo umístěte soubor tvaru do složky spolu s výkresem nebo jednou z podpůrných cest definovaných v dialogu Možnosti. Informace o souborech vlastních tvarů v typech čar naleznete v části „O tvarech v uživatelských typech čar“. |
Pomocí funkce eTransmit se lze vyhnout ztrátě souborů při sdílení výkresů s dalšími lidmi mimo společnost.
Na výkresech můžete pracovat, i když ještě nejsou zcela otevřeny. Tato funkce je užitečná, pokud pracujete na velkých výkresech a chcete s prací začít okamžitě. Aby bylo možné využívat tuto schopnost, musí být splněny následující podmínky.
Jsou-li splněny tyto podmínky, můžete vytvářet nebo upravovat viditelné objekty, posunovat či zvětšovat, zastavit nebo vypnout funkci vrstev nebo provádět kteroukoliv jinou operaci, která nevyžaduje zobrazení objektů, které nebyly viditené při posledním uložení výkresu.
Počínaje formátem výkresových souborů aplikace AutoCAD 2010 podporují soubory výkresu větší velikosti objektů než ty, které jsou k dispozici v předchozích verzích. Díky vyšším limitům velikosti objektu lze vytvořit větší a složitější modely. Využijete-li tento zvýšený limit velikostí objektu, může to vyvolat problémy s kompatibilitou starších formátů výkresových souborů z aplikace AutoCAD 2007 a předchozích verzí.
Při práci s výkresy, které pravděpodobně budete předávat jiným uživatelům, kteří mají aplikaci AutoCAD 2009 nebo starší verze, nastavte systémovou proměnnou LARGEOBJECTSUPPORT na hodnotu 0. Toto nastavení ve formě systémové proměnné vás upozorní, pokud výkres obsahuje velké objekty, které nelze otevřít ve verzích aplikace starších než AutoCAD 2010.
Za určitých okolností je možné, že se výkresový soubor poškodí. Je to důsledkem potíží s hardwarem nebo chyb přenosu. Je-li výkresový soubor poškozen, lze jej obnovit.