Kóty můžete upravovat pomocí editačních příkazů a uzlů.
Editace uzlů je nejrychlejší a nejjednodušší způsob úpravy kót. Způsob úpravy kót závisí na tom, zda je kóta asociativní.
Asociativní kóty zůstanou sdruženy s kótovanými objekty, když jsou tyto objekty a sdružené geometrie vybrány a zpracovány jedním příkazem. Pokud je například kóta a její sdružená geometrie přesunuta, kopírována nebo kopírována do pole stejným příkazem, každá kóta zůstane sdružená se svou odpovídající geometrií.
V některých případech je asociativita kót automaticky zrušena:
Za jiných okolností se může kóta stát částečně asociativní. Pokud je lineární kóta sdružená s koncovými body dvou geometrických objektů a jeden z objektů je vymazán, zbývající asociativita se zachová. Konec lineární kóty bez asociativity lze potom asociovat s jiným geometrickým objekty pomocí příkazu KÓTYPŘIPOJ.
U neasociativních kót musíte při editaci kótovaných objektů zahrnout do výběrové množiny důležité definiční body kóty, jinak se kóta nezaktualizuje. Definiční body určují umístění kóty. Například k protažení kóty je nutné do výběrové množiny zahrnout příslušné definiční body. To lze jednoduše provést zapnutím uzlů a výběrem objektů, až se uzly zvýrazní.
Na následujících obrázcích jsou zobrazeny body všech typů kót. Bod poloviny textu kóty je definičním bodem pro všechny typy kót.
Pokud se nezobrazí žádný vrchol úhlu, umístí se definiční body do konců čar, které tvoří úhel. V příkladě úhlu se dvěma úsečkami se umístí definiční bod do středu kótovaného oblouku.
Přesuňte ukazatel myši na uzel na koncovém bodě kótovací čáry a získáte rychlý přístup k následujícím funkcím:
Rozložené kóty lze upravovat stejně jako jiné objekty, protože rozložená kóta je soubor samostatných objektů: úseček, 2D těles a textu. Občas je třeba rozložit kóty z důvodu provedení operací, například vytvoření přerušení v kótovací nebo vynášecí čáře. Rozloženou kótu nelze znovu asociovat ke kótovanému objektu.