Promítání pohledu poskytuje realistické vizuální efekty v modelu.
Nástroj ViewCube podporuje dva režimy promítání pohledu (perspektivní a ortografické) a kombinaci obou těchto režimů (perspektiva s pravoúhlými plochami). Ortografické promítání je také označována jako rovnoběžné promítání. Pohledy s perspektivním promítáním jsou vypočítány na základě vzdálenosti od teoretické kamery a cílového bodu. Čím kratší je vzdálenost mezi kamerou a cílovým bodem, tím je efekt perspektivy výraznější. Větší vzdálenosti mají na model menší vliv. Pohledy s rovnoběžnýmortografickým promítáním zobrazují všechny body modelu promítané rovnoběžně s obrazovkou.
V režimu ortografického promítání usnadňuje práci s modelem, protože všechny hrany modelu mají stejnou velikost, bez ohledu na vzdálenost od kamery. V režimu ortografického promítání však neodráží způsob, jakým běžně vnímáme objekty v reálném světě. Objekty v reálném světě vidíme v perspektivním promítání. Pokud tedy chcete generovat rendrované nebo skryté čáry pohledu modelu, dodáte modelu realističtější vzhled pomocí perspektivního promítání.
Na následujícím obrázku vidíte stejný model zobrazený se stejného směru pohledu, ale s různým promítáním.
Rovnoběžně |
Perspektivní |
Když se změní pohled na model, pohled je aktualizován pomocí posledního režimu promítání, pokud aktuální režim promítání nastavený pro nástroj ViewCube není Perspektiva s pravoúhlými plochami. Perspektiva s pravoúhlými plochami všechny pohledy zobrazuje v perspektivním promítání, pokud model není prohlížen z jednoho z pohledů stěny: horní, spodní, přední, zadní, levý nebo pravý.