Dialog Vytvořit koridor

Tento dialog slouží k zadání parametrů pro nový koridor, včetně horizontálních a vertikálních základen, šablony typických řezů a cílového povrchu.

Název koridoru

Určuje název koridoru.

Poznámka: Chcete-li zadat název koridoru, vyberte jeho výchozí název a zadejte nový název nebo použijte šablonu názvu.

Otevře dialog Šablona názvu, kde můžete upravit šablonu názvu koridoru.

Popis

Určuje popis pro koridor.

Styl koridoru

Zobrazí styl, který je použit k zobrazení komponent koridoru, jako jsou hranice regionu a staničení vložení šablony typických řezů.

Hladina koridoru

Zobrazí hladinu, na které bude vytvořen koridor.

Otevře dialog Hladina objektu , kde můžete vybrat různé hladiny koridoru.

Typ základny
Určuje, zda bude základna složena z trasy a profilu nebo z návrhové linie.
  • Trasa a profil: U položky Typ základny s vybranou možností Trasa a profil vyberte pomocí seznamů Trasa a Profil danou trasu a profil nebo kliknutím na tlačítko vyberte objekty ve výkresu.
  • Návrhová linie: U položky Typ základny s vybranou možností Návrhová linie vyberte pomocí seznamů Staveniště a Návrhová linie danou návrhovou linii. V rozevíracím seznamu vyberte staveniště nebo kliknutím na tlačítko vyberte ve výkresu objekt na staveništi. Provedením výběru zobrazíte seznam návrhových linií.
    Poznámka: Pokud ponecháte možnost <Žádné>, zobrazí se návrhové linie, které nejsou uloženy v rámci staveniště.
    Tip: Jestliže není návrhová linie pojmenována, v rozevíracím seznamu se nezobrazí. Kliknutím na tlačítko můžete ve výkresu vybrat libovolnou návrhovou linii (pojmenovanou nebo nepojmenovanou). Pokud není vybraná návrhová linie pojmenována, zobrazí se dialog Použít názvy návrhových linií, kde lze zadat název.

    Můžete vybrat návrhové linie, které byly vytvořeny pomocí nástrojů k tvorbě návrhových linií, včetně návrhových linií, které byly extrahovány z koridoru. Návrhové linie, které byly extrahovány z koridoru, nelze však vybrat a použít jako základnu ve stejném koridoru.

Šablona typických řezů
Určuje výchozí sestavu. Tento seznam zobrazí všechny sestavy v aktuálním výkrese. Vyberte sestavu v seznamu nebo kliknutím na tlačítko vyberte sestavu z výkresu.

Pod seznamem je zobrazen popis sestavy.

Poznámka: Výběr <žádné> vytvoří koridor, který nemá žádné oblasti. Pokud je Sestava nastavena na možnost <žádné>, řízení položky Cílový povrch je deaktivováno a zaškrtnutí políčka Nastavit parametry základny a oblasti je zrušeno. Později můžete přidat oblasti a sestavy.
Cílový povrch
Určuje výchozí cílový povrch pro podsestavy ve vybrané sestavě. Tento seznam zobrazí všechny povrchy v aktuálním výkresu. Vyberte povrch v seznamu nebo kliknutím na možnost vyberte povrch z výkresu.
Poznámka: Pokud je Sestava nastavena na možnost <žádné>, řízení položky Cílový povrch je deaktivováno a zaškrtnutí políčka Nastavit parametry základny a oblasti je zrušeno. Později můžete přidat oblasti a sestavy.
Nastavit parametry základny a oblasti
Otevře dialog Parametry základny a oblasti, který umožňuje určit cílové objekty a frekvence a přidat více základen a oblastí.