Ulepszenia dotyczące wyciągnięcia prostego

Eliminacja liczby czynności dzięki opcji Odległość od powierzchni

Można oszczędzić czas dzięki nowej opcji zakresów Odległość od powierzchni. Użyj polecenia Odległość od powierzchni w oknie dialogowym Wyciągnięcie proste, aby rozpocząć wyciągnięcie proste w pewnej odległości od powierzchni lub płaszczyzny roboczej. Wybór opcji Odległość od powierzchni powoduje utworzenie kopii wybranej powierzchni wzdłuż kierunku wyciągnięcia prostego. Ponadto modyfikacja geometrii staje się łatwiejsza. Wybór opcji Odległość od powierzchni powoduje utworzenie jednego centralnego punktu służącego do modyfikowania geometrii, dlatego żadne inne czynności związane z tworzeniem szkiców lub płaszczyzn konstrukcyjnych nie są konieczne.

Ten proces roboczy może być szczególnie przydatny w połączeniu z modelowaniem szkieletowym (jednym z rodzajów projektowania od góry do dołu) — technikami, która wykorzystują kryteria projektowania scentralizowanego i tworzą komponenty spełniające te kryteria.

  1. Wybierz profil szkicu, a następnie wybierz powierzchnię lub płaszczyznę konstrukcyjną, aby na niej rozpocząć wyciągnięcie proste.
    Uwaga: Profil szkicu zostanie wybrany automatycznie, jeśli istnieje tylko jeden.
  2. Określ kierunek i odległość.

Nowa opcja Wybierz, aby zakończyć element przez przedłużenie powierzchni umożliwia zakończenie wyciągnięcia prostego na powierzchni, która stanowi przedłużenie płaszczyzny zakończenia.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Tworzenie elementów wyciągnięcia prostego.

Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas

Użycie opcji na karcie Więcej w celu uzyskania różnych wyników

Jeśli na karcie Kształt wybrano opcję Odległość od powierzchni i Kierunek 1 lub Kierunek 2, użyj opcji na karcie Więcej, aby uzyskać różne wyniki.

Kierunek 1

Wybrane opcje Kierunek 1, Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 1 i Rozwiązanie minimalne
Kierunek 1 i Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 1
Kierunek 1 i Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 2
Wybrane opcje Kierunek 1, Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 2 i Rozwiązanie minimalne

Kierunek 2

Wybrane opcje Kierunek 2, Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 1 i Rozwiązanie minimalne
Kierunek 2 i Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 1
Wybrane opcje Kierunek 2, Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 2 i Rozwiązanie minimalne
Kierunek 2 i Rozwiązanie alternatywne: Kierunek 2

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Tworzenie elementów wyciągnięcia prostego.

Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas