Aby narysować linię lub znaczniki przekroju

Procedura ta służy do rysowania linii przekroju za pomocą znacznika przekroju umieszczonego na każdym końcu. Linię przekroju rysuje się określając punkt początkowy, punkt końcowy oraz długość i wysokość przekroju. Można określić dodatkowe punkty między punktem początkowym i końcowym, aby utworzyć urwania w przekroju. Linia przekroju zachowuje się jak płaszczyzna przekroju, odcinając część modelu budynku.

Uwaga: W przypadku pracy z zestawem rysunków, w którym kilka odnośników zewnętrznych połączonych jest z rysunkiem głównym linia przekroju rysowana jest na rysunku głównym.
Wskazówka: Przekroje można również tworzyć za pomocą narzędzi znaczników opisowych.
  1. W domyślnym zestawie palety narzędzi kliknij zakładkę Projekt, a następnie kliknij narzędzie Przekrój pionowy.

    W razie potrzeby przewiń paletę, aby wyświetlić wymagane narzędzie.

    Uwaga: Alternatywnie, kliknij kolejno kartę Narzędzia głównepanel Przekrój i elewacjaLinia przekroju.
  2. Określ punkt początkowy linii przekroju.
  3. W razie potrzeby określ więcej punktów.

    W linii przekroju można tworzyć urwania, aby przeciąć części modelu budynku, które nie znajdują się na tej samej płaszczyźnie, a które mają zostać pokazane w przekroju.

  4. Określ punkt końcowy linii przekroju i naciśnij klawisz Enter.

    Określanie punktów początkowych i końcowych linii przekroju w widoku 3D

  5. Określ długość przekroju lub naciśnij klawisz Enter, aby zaakceptować odległość między punktami końcowymi linii.

    Linia przekroju zostanie wyświetlona na rysunku. W zależności od kierunku rysowania linii przekroju, znaczniki przekroju pokazują kierunek przekroju.

  6. Znaczniki przekroju są multiblokami zaczepionymi do linii przekroju. Użytkownik może edytować znaczniki przekroju, aby zmienić informacje wyświetlane w etykietkach.

    Wysokość linii przekroju jest nastawiona na zakres wybranych obiektów. Można zmienić właściwości linii, aby zmienić wysokość i głębokość przekroju, dodać dolne przedłużenie lub dodać podpodziały.