Opcja służy do określenia parametrów prętów dochodzących w celu obliczenia współczynnika wyboczeniowego pręta głównego. Jest dostępna po dwukrotnym kliknięciu ikony znajdującą się w oknie dialogowym Schematy wyboczeniowe
Można w nim podać następujące informacje dla pręta głównego:
W przypadku kilku norm (ADD8, Eurocode3, NEN6770/6771, PN90) dochodzi jeszcze jeden parametr: sposób podparcia drugiego końca pręta dochodzącego. Dostępne typy podparcia drugiego końca pręta dochodzącego są zależne od wymogów wybranej normy stalowej.
W dolnej części okna dialogowego można sprawdzić, jaka będzie wartość współczynnika wyboczeniowego po przyjęciu pręta dochodzącego o wybranych numerze. Po wybraniu numeru pręta dochodzącego w polu Test dla pręta:Wartość podawana jest wartość wyznaczonego przez program współczynnika wyboczeniowego.
Aby ręcznie zdefiniować parametry prętów dochodzących, należy nacisnąć przycisk Ręczne znajdujący się w dolnej części okna dialogowego. Na ekranie pojawia się dodatkowe okno, w którym przeprowadzona może zostać ręczna definicja parametrów prętów dochodzących.
Naciśnięcie przycisku Parametry powoduje otwarcie dodatkowego okna dialogowego, w którym określone mogą zostać parametry prętów o zmiennej bezwładności.