V následujících oblastech došlo ke znatelnému zvýšení výkonu (vylepšení související se sestavami nejsou k dispozici v aplikaci Inventor LT):
Všeobecné modelování
- Díra se závitem – zobrazení bylo optimalizováno pro lepší výkon. Vylepšení je obzvláště patrné u modelů, které obsahují mnoho děr se závitem.
- U velkých sestav byla výrazně zvýšena rychlost přiblížení pomocí kolečka myši.
Modelování sestav
- Úpravy na místě – byl zvýšen výkon při zahajování a ukončování režimu úprav na místě.
- Zobrazení návrhu – rychlost aktivace byla výrazně zvýšena.
- Polohové reprezentace – díky vylepšení výkonu globálních aktualizací pro polohové reprezentace je nyní přepínání mezi polohovými reprezentacemi, úrovněmi detailů a dalšími podobnými prvky rychlejší. Zvýšené efektivity bylo dosaženo díky tomu, že se nyní aktualizují pouze zúčastněné komponenty.
- Pohled řezu – byl zvýšen výkon při použití příkazu pohledu řezu v plném režimu. Výrazně se zlepšilo přetahování roviny řezu během náhledu a nástroje zobrazení – posun, přiblížení a rotace.
- Prvky sestav – byla provedena významná vylepšení výkonu týkající se pracovních postupů, které používají operace aktualizace sestav, přestavění všeho a aktualizace při otevření souboru.
- Expresní režim – v expresním režimu jsou nyní k dispozici další příkazy. Viz část Expresní režim.
- Řídit vazbu – byla provedena vylepšení spočívající v lepší správě podmínek sestavy, které nejsou přímo zahrnuty v řízení vazeb.
- Nahradit vše – pro modely, kde má komponenta velký počet instancí (například 300 a více) byl výrazně vylepšen výkon tohoto příkazu.
- Výběr pole komponent – výkon při výběru polí komponent byl výrazně vylepšen jak u počátečního výběru, tak u následného výběru.
- Generátor rámových konstrukcí – byla provedena obecná vylepšení výkonu při aktualizacích. Úroveň zlepšení se liší podle datových sad.
- Migrace – platí pro starší sestavy (verze 2012 nebo starší). Byl vylepšen výkon migrace ze stylů barev na jednotné materiály.
Výkres
Vylepšení pohledu výkresu jsou patrnější u pohledů větších sestav. Zahrnuta jsou vylepšení v následujících oblastech:
- Vytváření pohledů s odebranými skrytými čárami a stínovaných pohledů pro základní a promítnuté pohledy.
- Navigace v pohledu během náhledu pohledu.
- Aktualizace pohledu u pohledů používajících zobrazení návrhu, úrovně detailů a polohové reprezentace, včetně těch s viditelnými povrchy.
- Promítnutý pohled – byl zvýšen výkon při použití příkazu promítnutého pohledu s umístěným pohledem. Není k dispozici při vytváření promítnutých pohledů během umísťování základního pohledu.
- Byl vylepšen náhled referenční součásti u pohledů, kde referenční součásti přesahují okraje pohledu.