Rajzok becsomagolása küldéshez

Előfordult már Önnel, hogy rajzfájlokat kellett küldenie egy vállalaton kívüli ügyfélnek vagy alvállalkozónak? Esetleg előfordult már, hogy egy másik vállalat számára elküldött fájlok esetén arról értesült, hogy egyes rajz- vagy referenciafájlok hiányoznak? Az elektronikus küldési (e-Küldemény) szolgáltatás segítségével becsomagolhatja rajzait és minden olyan támogatási fájlt, amely a rajzok pontos megjelenítéséhez és nyomtatásához szükséges.

Megjegyzés: A videó nem tartalmaz hanganyagot vagy feliratozást.

Megjegyzés: A lépések, képek és videók kissé eltérhetnek az Ön termékverziójában látottaktól.

Az e-Küldemény szolgáltatás használatakor az aktuális rajz és az általa hivatkozott alábbi támogatási fájltípusok automatikusan hozzá lesznek adva a küldeménycsomaghoz:

Küldeménycsomag létrehozásakor a következő lehetőségek állnak rendelkezésre:

Az e-Küldemény szolgáltatás társeszköze a Referenciakezelő, amely az AutoCAD programon kívül található. A Referenciakezelőről a Próbálta már? – Referenciák kezelése az AutoCAD-en kívül című cikkben talál további információkat.

Aktuális rajz becsomagolása

Az e-Küldemény szolgáltatás használata során a program az aktuális rajzban hivatkozott fájlokat keres, ezek a fájlok pedig a Küldemény készítése párbeszédpanelen jelennek meg.

Ebben a példában meg fog nyitni egy mintarajzot, áttekinti a rajz által hivatkozott fájlokat, és az alapértelmezett beállítások használatával létrehozza a rajz küldeménycsomagját.

  1. Az AutoCAD Gyorselérési eszköztárán kattintson a Megnyitás lehetőségre.
  2. Keresse meg a C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD-<kiadás>\Sample\Mechanical Sample mappát és nyissa meg a Mechanical - Multileaders.dwg fájlt.
  3. Kattintson az Alkalmazás menü > Közzététel > e-Küldemény elemre. Keres
  4. A Küldemény készítése párbeszédpanelen kattintson a Fájlok fa nézete lapra.

    Ez a nézet megjeleníti az aktuális rajzfájl és a hivatkozott fájlok kapcsolatát.

  5. Kattintson a Fájlok táblázat lapra.

    Ez a nézet megjeleníti a küldeménycsomagba kerülő fájlok teljes listáját.

  6. A Fájlok táblázat lapon törölje a DWF6 ePlot.pc3 fájl melletti jelölőnégyzetet, hogy az kimaradjon a küldeménycsomagból.

    A DWF6 ePlot.pc3 fájl a szabványos AutoCAD-telepítés része, így nem kell megosztania másokkal.

  7. A Válasszon egy küldeménybeállítást szakaszban válassza a Szabványos opciót.

    A küldeménybeállítás meghatározza a küldeménycsomag definiálásához használt beállításokat, valamint a rajz és az ahhoz kapcsolódó fájlok frissítésének módját.

  8. A párbeszédpanel bal alsó sarkában kattintson a Jelentés megtekintése elemre.
  9. A Küldemény jelentésének megtekintése párbeszédpanelen tekintse át a jelentést, majd kattintson a Bezárás elemre.

    Ez a jelentés a küldeménycsomagba kerülő fájlokról biztosít információt, továbbá azokról, amelyek azonosítva lettek, de ebből a csomagból kimaradtak. Alapértelmezés szerint az azonosítható és kizárható fájlok a betűtípus- vagy a be nem töltött referenciafájlok.

  10. A Küldemény készítése párbeszédpanelen kattintson az OK gombra.
  11. A Zip fájl megadása párbeszédpanelen keresse meg a Dokumentumok mappát vagy egy másik helyet, ahová a ZIP-fájlt menteni szeretné. Adjon meg egy nevet a ZIP-fájl számára, és kattintson a Mentés gombra.
  12. A Fájlkezelőben keresse meg a ZIP-fájlt, és kattintson rá duplán.

    A ZIP-fájl tartalma megjelenik az ablakban, és láthatóvá válik a fájlok struktúrája.

    Megjegyzés: A ZIP-fájlban található TXT-fájl a Küldemény készítése párbeszédpanelen látható jelentés másolata.

Küldeménybeállítás létrehozása vagy módosítása

A Szabványos küldeménybeállítás jó kiindulási pont, de létrehozhatja saját küldeménybeállításait attól függően, hogyan történik a rajzfájlok megosztása a vállalaton kívüli felekkel. Ha például egy korábbi AutoCAD-kiadást használó ügyféllel vagy alvállalkozóval dolgozik, megadhat egy olyan küldeménybeállítást, amely minden rajzot egy adott DWG fájlformátumban ment, és az alapértelmezett nyomtatót Nincs értékre állítja.

A leggyakrabban módosított küldeménybeállítások a következők:

Ebben a példában egy egyéni küldeménybeállítást hoz létre, és módosítja annak egyes beállításait.

  1. Nyissa meg újra a C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD-<kiadás>\Sample\Mechanical Sample\Mechanical - Multileaders.dwg fájlt, ha korábban bezárta.
  2. Kattintson az Alkalmazás menü > Közzététel > e-Küldemény elemre. Keres
  3. A Küldemény készítése párbeszédpanelen, a Válasszon egy küldeménybeállítást szakaszban kattintson a Küldeménybeállítások gombra.
  4. A Küldeménybeállítások párbeszédpanelen válassza a Szabványos küldeménybeállítást, majd kattintson az Új gombra.

    Meglévő küldeménybeállítás módosításához válassza ki a küldeménybeállítást a listából, majd kattintson a Módosítás gombra.

  5. Az Új küldeménybeállítás párbeszédpanelen, az Új küldeménybeállítás neve szövegmezőben cserélje le az alapértelmezett nevet a következőre: ABC Company. Kattintson a Tovább gombra.
  6. A Küldeménybeállítás módosítása párbeszédpanelen végezze el a következő módosításokat:
    1. A Küldemény típusa és helye területen kattintson a Fájlformátum legördülő listára, és válassza az AutoCAD 2013/LT 2013 rajzformátumot.
      Megjegyzés: A rajzok régebbi formátumba történő mentésekor elveszthetnek a korábbi kiadásban nem támogatott formázási beállítások és objektumok.
    2. A Műveletek szakaszban ellenőrizze a következőket:
      1. Alapértelmezett nyomtató Nincs értékre állítása
      2. Külső referenciák csatolása és a Beillesztés lehetőség kiválasztása
      3. Rajzok tisztítása
    3. A Beállításokkal együtt szakaszban jelölje be a Betűtípusokkal együtt jelölőnégyzetet.
  7. Kattintson az OK gombra a módosítások mentéséhez.
  8. Kattintson a Bezárás gombra a Küldemény készítése párbeszédpanelre történő visszalépéshez.

    Figyelje meg a Fájlok fa nézete módosításait, a rajzban használt betűtípusokhoz kapcsolódó fájlok mostantól a küldeménycsomag részét képezik.

    Fontos: Betűtípusok hozzáadásakor előfordulhat, hogy az azokat fogadó személyek licencet igényelnek a jogszerű használathoz.
  9. Kattintson az OK gombra a küldeménycsomag létrehozásához.
  10. Adja meg a küldeménycsomag nevét és elérési útvonalát, majd nyissa meg a ZIP-fájlt, és tekintse át a fájlokat.

Egyéb fájlok hozzáadása a küldeménycsomaghoz

A projektek gyakran egynél több rajzot tartalmaznak, az összetett projektek akár több tíz vagy száz rajzot is. A rajzok és az általuk hivatkozott fájlok mellett a projektek általában egyéb, nem rajzfájlokat is tartalmaznak, például termékspecifikációkat, szerződéseket, projektütemezéseket stb.

Ebben a gyakorlatban manuálisan hozzáad egy második rajzot és egy Microsoft Excel-táblázatot a küldeménycsomaghoz.

  1. Nyissa meg újra a C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD-<kiadás>\Sample\Mechanical Sample\Mechanical - Multileaders.dwg fájlt, ha korábban bezárta.
  2. Kattintson az Alkalmazás menü > Közzététel > e-Küldemény elemre. Keres
  3. A Küldemény készítése párbeszédpanelen, a Válasszon egy küldeménybeállítást szakaszban válassza az ABC Company elemet.
  4. A Fájlok fa nézete és a Fájlok táblázat lapok alatt kattintson a Fájl hozzáadása gombra.
  5. A Fájl hozzáadása a küldeményhez navigációs párbeszédpanelen keresse meg a következő mappát: C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD-<kiadás>\Sample\Mechanical Sample.
  6. A Ctrl billentyű nyomva tartása mellett jelölje ki a Data Extraction and Multileaders Sample.dwg és a mass-balance.xls fájlokat. Kattintson a Megnyitás gombra.

    A kiválasztott és az általuk hivatkozott fájlok hozzá lettek adva.

  7. Kattintson az OK gombra a küldeménycsomag létrehozásához.
  8. Adja meg a küldeménycsomag nevét és elérési útvonalát, majd nyissa meg a ZIP-fájlt, és tekintse át a fájlokat.

Az összes kapcsolódó rajz becsomagolása lapkészletbe

Ha az aktuális rajz egy lapkészlet része, a lapkészlet-adatfájl (DST) és annak támogatási fájljai szintén a küldeménycsomag részét képezik. Lapkészletfájlokból létrehozott küldeménycsomag esetén javasolt a Lapkészletkezelő e-Küldemény szolgáltatás használata az EKÜLD parancs helyett. A Lapkészletkezelőben kattintson a jobb gombbal a lapkészletcsomópontra, és válassza az e-Küldemény lehetőséget a lapkészletben található összes rajz és támogatási fájl becsomagolásához. A lapkészletek tartalmazhatnak küldeménybeállításokat is, így a küldeménybeállítások egyszerűbben megoszthatók a projekten dolgozó többi féllel.

Megjegyzés: A Lapkészletkezelő tartalmaz egy Archiválás lehetőséget, amely hasonlít az e-Küldemény szolgáltatáshoz, de kevesebb lehetőséget kínál a rajzok tisztítására, mivel ennek a szolgáltatásnak a célja az összes fájl biztonsági mentése.

Ne feledkezzen el a fájlok újbóli befoglalásáról a rajzok vállalaton kívüli felekkel történő megosztásakor. A következő alkalommal, amikor meg kell osztania rajzokat, próbálja ki az e-Küldemény szolgáltatást.