Praca z powierzchniami w rzutach rysunku

Wyświetlanie i ukrywanie powierzchni, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w rzutach rysunku i w celu obsługi opisów.

Podczas tworzenia rzutu pliku części, który zawiera tylko powierzchnie, w rzucie rysunku są wyświetlane tylko powierzchnie, które są ustawione jako widoczne. Wszystkie niewidoczne powierzchnie odpowiadającego pliku części po utworzeniu rzutu nie będą wyświetlane w pliku rysunku.

Po utworzeniu rzutu rysunku można uwzględnić powierzchnie w rzutach rysunku lub je z nich wykluczyć. Pliki zawierające tylko powierzchnie automatycznie wprowadzają te powierzchnie do rzutów rysunku.

Widok rysunkowy może zawierać powierzchnie otwarte lub zamknięte, powierzchnie modelu, powierzchnie pogrubione lub pochodne. Rzut rysunku nie może zawierać powierzchni konstrukcyjnych. Najpierw należy użyć polecenia Kopiuj obiekt, aby umieścić powierzchnie konstrukcyjne w środowisku części przed uwzględnieniem ich w rzucie rysunku.

Rzuty rysunku modeli z kombinacją brył i powierzchni

Po umieszczeniu rzutu bazowego zespołu zawierającego mieszankę korpusów bryłowych i powierzchniowych lub brył siatkowych w oknie dialogowym Otwórz, na karcie Napraw wybierz opcję uwzględnienia lub wykluczenia (w zależności od potrzeb).

Powierzchnie na rzutach pochodnych

Po utworzeniu rzutu bazowego (macierzystego), w którym zostały uwzględnione lub wykluczone powierzchnie, nowo utworzone rzuty pochodne dziedziczą takie same charakterystyki dotyczące widoczności.

Jeśli rzut pochodny już istnieje, uwzględnienie lub wykluczenie powierzchni z rzutu macierzystego nie powoduje aktualizacji rzutu pochodnego. Należy indywidualnie uwzględnić lub wykluczyć powierzchnie w każdym rzucie pochodnym.

W przekrojach i widokach wyrwania, kreskowanie nie jest pokazywane w obszarach definiowanych przez powierzchnię. Kreskowanie jest widoczne tylko na bryle.

Krawędzie i opisy w przypadku powierzchni

Można zastosować właściwości krawędzi do krawędzi powierzchni oraz krawędzi modelu.

Po uwzględnieniu powierzchni w rzucie można dodać opisy do krawędzi rzutu powierzchni. W przypadku ilości na listach części powierzchnie nie są liczone niezależnie od części.

Tworzenie rzutów zawierających korpusy bryłowe i powierzchnie

Podczas tworzenia rzutu części, która zawiera korpusy bryłowe i powierzchnie, rzut domyślnie zawiera korpusy bryłowe, ale nie zawiera powierzchni.

Obecność powierzchni w rzutach pochodnych będzie identyczna jak w rzucie bazowym (macierzystym). Jeśli obecność powierzchni w rzucie macierzystym zostanie zmieniona po utworzeniu rzutów pochodnych, zmiana ta nie zostanie odzwierciedlona w rzutach pochodnych.

  1. Na wstążce kliknij kartę Wstaw widoki panel Tworzenie Bazowy.
  2. W oknie dialogowym Rzut rysunku wybierz plik części (lub pliku zespołu w programie Inventor) zawierający części z kombinacją brył i powierzchni.
  3. Na karcie Komponent określ reprezentację, skalę, etykietę i styl.
  4. Na karcie Stan modelu określ dane odniesienia i informacje o konstrukcji spawanej, jeśli ta opcja jest włączona.
  5. Na karcie Wyświetlanie określ opcje wyświetlania, które będą używane w rzucie.
  6. Na karcie Opcje odzyskiwania określ, czy uwzględniać korpusy powierzchniowe i siatkowe oraz elementy konstrukcyjne.

Tworzenie rzutów zawierających powierzchnie bez korpusów bryłowych

Po utworzeniu rzutu zawierającego powierzchnie, ale bez brył, rzut w oknie graficznym automatycznie uwzględnia powierzchnie. Powierzchnie będą wyświetlane w zależnych rzutach na podstawie ich widoczności w rzucie bazowym (macierzystym).

  1. Na wstążce kliknij kartę Wstaw widoki panel Tworzenie Bazowy.
  2. W oknie dialogowym Rzut rysunku kliknij strzałkę w polu Plik i wybierz plik części, który zawiera tylko powierzchnie.
  3. Na karcie Komponent określ reprezentację, skalę, etykietę i styl.
  4. Na karcie Stan modelu określ dane odniesienia i informacje o konstrukcji spawanej, jeśli ta opcja jest włączona.
  5. Na karcie Wyświetlanie określ opcje wyświetlania, które będą używane w widoku.
  6. Na karcie Opcje odzyskiwania określ, czy uwzględniać korpusy powierzchniowe i siatkowe oraz elementy konstrukcyjne.

Edycja istniejących rzutów w celu uwzględnienia lub wykluczenia powierzchni