Elementy wypełniające pojawiają się, gdy element podrzędny i jego obiekt nadrzędny nie mają tych samych wartości ustawień Etap utworzenia i Etap wyburzenia.
Jeśli element wstawiany (np. okno) i jego obiekt nadrzędny (np. ściana), nie mają tych samych wartości dla właściwości Etap utworzenia i Etap wyburzenia, program Revit automatycznie umieszcza w obiekcie nadrzędnym element wypełniający, aby wypełnić otwór utworzony przez wyburzony element wstawiany.
Element wypełniający umożliwia umieszczenie wstawek w jednym etapie, wyburzenie ich i wstawienie nowych wstawek w tym samym miejscu. Dla elementu wypełniającego przyjmowane jest, że umieszczony zostanie w takiej samej konstrukcji co jego obiekt nadrzędny. W pewnych przypadkach można modyfikować konstrukcję elementu wypełniającego poprzez zmianę jego rodzaju.
Przykład przekroju przebiegającego przez ścianę i wyburzone okno
Jeśli umieścisz element wstawiany w obiekcie nadrzędnym w późniejszym etapie niż etap, w którym powstał obiekt nadrzędny, program Revit utworzy element wypełniający dla wcześniejszych etapów.
Na przykład można utworzyć dach w Etapie 1. W Etapie 2 został do niego dodany świetlik. Oglądasz dach i świetlik w widoku 3D. Jeśli ustawisz etap widoku 3D na Etap 1, element wypełniający zastąpi świetlik. Możliwy jest widok elementu wypełniającego w przekroju.
Kiedy wyburzasz element wstawiany w elemencie nadrzędnym, element wstawiany staje się elementem wypełniającym.
Wyburzone okno staje się elementem wypełniającym
Następnie umieść nowy element wstawiony w pobliżu wyburzonego.
Nowe okno umieszczone w pobliżu wyburzonego
Wówczas jeśli do widoku zostanie zastosowany filtr etapów, który nie wyświetla wyburzonych elementów (jak na przykład Pokaż poprzednie i nowe), widoczny będzie jedynie nowy element wstawiony.
Tylko nowe okno