Ten komunikat jest wyświetlany przy próbie zaimportowania lub połączenia pliku, który zawiera geometrię wykraczającą poza ograniczenie maksymalnej odległości.
Cała geometria w modelu programu Revit musi się znajdować w odległości do 16 kilometrów lub do 10 mil od wewnętrznego początku modelu. To ograniczenie dotyczy zarówno geometrii utworzonej w programie Revit, jak i geometrii zaimportowanych lub połączonych. Zobacz Informacje o ograniczeniu maksymalnej odległości.

W oknie komunikatu kliknij przycisk Anuluj, aby anulować operację łączenia lub importowania. Następnie sprawdź, czy w pliku nie występują obiekty znajdujące się ponad 20 mil lub 33 kilometry od punktu początkowego 0,0 pliku. Jeśli obiekt geometryczny znajduje się w dużej odległości od punktu początkowego, może być konieczne przeniesienie go w programie AutoCAD bliżej punktu 0,0.
W szczególności należy sprawdzić, czy w kierunku osi Z nie ma żadnych przypadkowych obiektów geometrycznych. W przypadku pliku programu AutoCAD należy rozważyć spłaszczenie pliku, aby zmniejszyć ograniczenia w kierunku osi Z.
Po rozwiązaniu problemu ponownie spróbuj zaimportować lub połączyć plik.