Współużytkowanie rysunków z użytkownikami programu AutoCAD

Dostępne są dwie metody udostępniania rysunków użytkownikom podczas pracy z programem AutoCAD:

Wybrany sposób zależy od używanych przez nich programów, tego, na ile dokładnie rysunek musi odpowiadać oryginałowi, oraz widoków, z jakich muszą korzystać użytkownicy.

Włączanie grafik zastępczych

Po włączeniu grafik zastępczych w rysunku użytkownicy nieposiadający programu AutoCAD Architecture 2023 toolset, lecz dysponujący innym produktem opartym na programie AutoCAD (np. AutoCAD 2000 lub nowszym), mogą przeglądać i drukować obiekty AEC i dane projektowe.

Eksportowanie rysunków do formatu AutoCAD i DXF

Rysunki utworzone w tym programie można eksportować do rysunków programu AutoCAD w następujących wersjach:

Można również wyeksportować rysunek do formatu wymiany rysunków (DXF). Plik DXF jest plikiem tekstowym lub binarnym zawierającym informacje o rysunku, które można odczytać w innych systemach CAD.

Można wyeksportować rysunki do następujących formatów DXF:

Wyeksportowanie rysunku do rysunku programu AutoCAD lub do pliku DXF powoduje utworzenie osobnego rysunku, w którym obiekty AEC, takie jak ściany, drzwi, okna i dachy, są rozbite na proste obiekty programu AutoCAD, takie jak linie, łuki i powierzchnie 3D. Wynikowych obiektów programu AutoCAD nie można ponownie zamienić na obiekty programu AutoCAD Architecture 2023 toolset. Rysunki programu AutoCAD Architecture 2023 toolset należy wyeksportować do formatu DXF, zamiast zapisywać je jako pliki DXF.

Uwaga: Pliki DXF wygenerowane we wcześniejszych wersjach programu można otwierać, o ile nie zawierają one obiektów AEC. Plików DXF zawierających obiekty AEC nie można importować do programu.