Vlastnosti typu stěny

Změna vlastností typu stěny a úprava struktury, chování zalomení, funkce a dalších možností

Chcete-li změnit vlastnosti typu, vyberte prvek a klikněte na kartu Upravitpanel Vlastnosti (Vlastnosti typu). Změny provedené u vlastností typu budou použity na všechny instance v projektu.

Název Popis
Konstrukce
Skladba Kliknutím na tlačítko Upravit vytvoříte složené stěny. Viz část Složená konstrukce.
Zalomení u vložených objektů Vyberte buď možnost provést bez zalomení (výchozí), vnější, vnitřní nebo obojí. Nastavuje zalomení vrstev stěn v místě vložených objektů. Viz část Zalomení vrstev.
Poznámka: Zalomení není podporováno pro stěny se zúženým průřezem.
Zalomení na koncích Vyberte možnost žádná, vnější nebo vnitřní. Nastaví zalomení vrstev u zakončení stěn. Viz část Zalomení vrstev.
Poznámka: Zalomení není podporováno pro stěny se zúženým průřezem.
Šířka Nastaví šířku stěny.
Funkce Kategorizuje stěny jako Vnější, Vnitřní, Pomocné, Základové, Podbití nebo Nosnou část – šachty. Funkce se používá ve výkazech a k vytvoření filtrů, které slouží ke zjednodušení modelu při exportu nebo pro lepší viditelnost.

Funkce stěny se také používá při vytváření exportu do formátu gbXML. (Viz část Funkce stěn a podlaží pro export do formátu gbXML.)

Vlastnosti průřezu (konstrukce stěny musí mít proměnnou vrstvu)
Výchozí vnější úhel Úhel (od vertikály) vnější plochy stěny. Hodnotu lze přepsat ve vlastnostech instance stěny.
Výchozí vnitřní úhel Úhel (od vertikály) vnitřní plochy stěny. Hodnotu lze přepsat ve vlastnostech instance stěny.
Místo měření šířky Pozice, kde se měří celková šířka stěny.
Grafika
Vzor výplně hrubého měřítka Nastaví vzor výplně stěny pro pohled s hrubým měřítkem. Viz část Vlastnosti pohledu.
Barevná výplň hrubého měřítka Použije barvu na vzor výplně stěny pro pohled s hrubým měřítkem.
Identifikační data
Model Obecně se nejedná o použitelnou vlastnost pro stěny.
Výrobce Obecně se nejedná o použitelnou vlastnost pro stěny.
Komentáře k typu Pole pro zadání obecných komentářů k typu stěny.
Adresa URL Odkaz na webovou stránku.
Popis Popis stěny.
Popis sestavy Popis sestavy založený na výběru kódu sestavy.
Kód sestavy Kód sestavy Uniformat vybraný z hierarchického seznamu.
Označení typu Hodnota pro označení konkrétní stěny. Obecně se nejedná o vlastnost použitelnou pro stěny. Tato hodnota musí být jedinečná pro každou stěnu v projektu. Aplikace Revit zobrazí upozornění, pokud je toto číslo již použito, ale dovolí je používat. Upozornění můžete zobrazit pomocí nástroje Přehled upozornění. Viz část Prohlížení varovných zpráv.
Požární odolnost Požární odolnost stěny.
Cena Cena materiálů pro výrobu stěny.
Analytické vlastnosti
Součinitel prostupu tepla (U) Používá se při výpočtu přenosu tepla, obvykle pomocí proudění nebo změny fáze mezi kapalinou a tělesem.
Tepelný odpor (R) Míra teplotního rozdílu, kterou objekt nebo materiál klade odpor tepelnému toku (teplo za časovou jednotku nebo tepelný odpor).
Činitel pohlcení Míra schopnosti objektu absorbovat záření rovná poměru absorbovaného toku záření k dopadajícímu toku.
Drsnost Míra textury povrchu