A parancspromptban blokkdefiníciót hoz létre a kiválasztott objektumokból.
Ha a parancsprompthoz a -blokk parancsot írja be, a következő promptok jelennek meg.
Elnevezi a blokkot. A név legfeljebb 255 karaktert, köztük betűket, számokat, szóközöket és bármilyen olyan speciális karaktert tartalmazhat, amelyet az operációs rendszer és az alkalmazás nem használ más célokra, ha az EXTNAMES rendszerváltozó értéke 1.
Ha egy blokkot újradefiniál, automatikusan frissül a blokk minden referenciája. A létező blokkhivatkozásokhoz csatolt attribútumok változatlanok maradnak a rajzban. A blokk újabb beszúrásakor a program nem kéri az attribútumok megadását, ha az attribútumdefiníciók nem szerepelnek az új blokkdefinícióban.
A meglévő blokkbeszúrások attribútumainak frissítéséhez használja az ATTREDEF parancsot. (az AutoCAD LT programban nem érhető el.)
A bázispontként megadott pontot az alkalmazás a blokk további beszúrásainál használja. A bázispont általában a blokk középpontja vagy bal alsó sarokpontja. A bázispont körül elforgathatja a blokkot a beszúrás során. A blokk 0 fokkal történő elforgatása után a blokk a létrehozásakor érvényes FKR-nek megfelelő tájolással kerül beillesztésre. 3D pont megadásakor a blokk a megadott magasságba kerül. Ha a Z koordináta hiányzik, a program az aktuális magasságot használja.
Létrehoz egy feliratozási blokkot.
Megadja az objektumkonvertálás módját.
Ha az igen szót írja be, a akkor a blokk tájolása a papírtér nézetablakaiban meg fog egyezni a fólia tájolásával.
Kiválasztja az objektumokat a blokkhoz.
A szövegablakban a blokkneveket jeleníti meg.
A listában a külső referenciákat (xref) a program a következő jelöléssel látja el: Xref feloldott.
A külső adatoktól függő blokkokat (az xrefekben lévő blokkokat) továbbá xdep: XREFNEVE jel jelöli, ahol xrefneve a külsőleg hivatkozott rajz neve. A listában az alábbi módszerek valamelyikét használhatja: