A kiemelt adatok rendszerezése és finomítása

A kiemelt adatok táblázatba vagy külső fájlba történő írásuk előtt rendszerezhetők, finomíthatók és formázhatók.

Az adatkiemelési folyamat következő lépéseként pontosan meghatározhatja, hogy az adatok miként jelenjenek meg az adatkiemelési táblázatban. A program a rajzból kiemelt adatokat oszlopokban jeleníti meg az Adatkiemelés varázsló Adatok finomítása lapján, ahol rendezheti és átrendezheti az oszlopokat, képletoszlopot adhat hozzá és így tovább. Excel számolótáblához is létrehozhat adatkapcsolatot, ha abból kíván adatokat hozzáadni a kiemelt adatokhoz.

Ezen a varázslólapon a következő műveleteket végezheti el:
  • Az oszlopokban lévő adatok átrendezése, átnevezése, elrejtése és rendezési sorrendjének megadása.
  • A cellákban lévő adatok formázása (például egy adatformátum megadása vagy a szöveg kisbetűsre átalakítása)
  • Képletoszlop vagy külön oszlopokhoz tartozó összegző lábléc beszúrása.
  • Az oszlopokban lévő adatok szűrése.
  • A Példányszám vagy a Név oszlop megjelenítése vagy elrejtése.
  • Azonos sorok csoportba rendezése vagy külön sorban történő megjelenítése.
  • A táblázat előnézetének megjelenítése külön ablakban.
  • Adatkapcsolat létrehozása Excel számolótáblához.

Ha jobb gombbal egy oszlopfeliratra kattint az Adatok finomítása lap rácsnézetében, a helyi menüben elérhető parancsok segítségével módosíthatja az adatok táblázatban való megjelenésének, illetve külső fájlban történő rendezésének sorrendjét.

Az adatok kibontott vagy összecsukott formátumban jeleníthetők meg. Kibontott formában minden tulajdonság külön sorban jelenik meg az adatrácsban. Összecsukott formátumban a program csoportba rendezi az ismétlődő tulajdonságneveket. A Példányszám oszlopot automatikusan létrehozza a program, amelyben a tulajdonságok összesített száma szerepel az egyes tulajdonságsorokban.

A program az adatrácsban látható összes oszlopot a táblázatba vagy külső fájlba írja. A rejtett oszlopok kimaradnak.

Megjegyzés: Excel-számolótáblából kiemelt oszlopokat szintén el lehet rejteni. A rejtett oszlopok nem fognak szerepelni az adatkiemelési táblázatban.

Az Oszlopok rendezése párbeszédpanel segítségével egyszerre több oszlopot is rendezhet.

Képletoszlopokat is beszúrhat az adattáblázatba. Használhatja az alapvető aritmetikai műveleteket (+, -, *, /), beleértve a GYSZÁMOL és a KAL parancs függvényeit is (például SIN, COS és LOG). A képletoszlopok oszlopcímkéjében egy ikon látható.

Numerikus adatokat tartalmazó azonos sorok egyesítése esetén (az azonos tulajdonságot tartalmazó sorok egy sorban, összecsukva jelennek meg) az adatok összege jelenik meg.

Az adatok rendszerezése után meg kell adnia a kimenti formátumot a Kimenet kiválasztása lapon.

Excel számolótáblákból származó oszlopok

Ha Excel számolótáblából származó oszlopokat kíván hozzáadni a kiemelt adatokhoz, használja a Külső adatok csatolása párbeszédpanelt egy XLS-fájlra mutató hivatkozás beállításához.

Miután kiemelte az oszlopokat egy Excel-számolótáblából, azok adatkiemelési oszlopként rendezhetők, kezelhetők és rejthetők el. Az Excel-oszlopcímkében lévő ikon különbözteti meg a számolótábla oszlopait a kiemelt adatok oszlopaitól. Ez az ikon nem jelenik meg az adatkiemelési táblázatban.

Ha a számolótábla oszlopnevei tartalmazzák az alábbi karaktereket, a program eltávolítja azokat, mielőtt megjelenítené az oszlopokat az Adatok finomítása lapon lévő adattáblázatban:

< > / “ : ; ? * | = ‘

Ha egy Excel számolótáblából származó oszlop felirata megegyezik egy kiemelt rajzadatokból származó oszlopéval, mindkét oszlop megjelenik, a program azonban az Excel oszlopcímkében hozzáfűzi a -(Külső) karakterláncot a címkenévhez.