Ferdén levágja vagy letöri két 2D objektum éleit vagy egy 3D szilárdtest szomszédos lapjait.
A letörés
A megadott távolságokat és szögeket a program olyan sorrendben alkalmazza, amilyenben Ön az objektumokat kiválasztja.
Letörés meghatározásához válasszon ki két ugyanolyan vagy különböző objektumtípussal rendelkező objektumot: vonalakat, vonalláncokat, sugarakat és szvonalakat.
Ha a két kijelölt objektum ugyanazon a fólián található, akkor a megadott vonal ezen a fólián jön létre. Ellenkező esetben a program a vonalat az aktuális fólián helyezi el. A fólia hatással van az objektum tulajdonságaira, így a színre és a vonaltípusra is.
A következő promptok jelennek meg 2D letörés létrehozásakor.
Válassza ki 2D vonallánc két objektuma közül az elsőt vagy 2D vonallánc első vonalszakaszát a letörés meghatározásához.
Válassza ki 2D vonallánc második objektumát vagy 2D vonallánc vonalszakaszát a letörés meghatározásához.
A 2D vonallánc második objektumának vagy vonalszakaszának kiválasztása előtt nyomva tarthatja a Shift billentyűt a kijelölt objektumok meghosszabbítása vagy metszése érdekében, hogy éles sarkot formázzon. A Shift billentyűt nyomva tartva ideiglenes nulla értéket rendel a letörés aktuális távolság és szög értékeihez.
Ha a kiválasztott objektumok egy 2D vonallánc egyenes vonalszakaszai, akkor azok lehetnek szomszédosak vagy egy másik szakasszal elválasztottak. Amikor a kiválasztott szakaszokat másik szakasz választja el, akkor az azokat elválasztó szakaszt a program törli, és a letöréssel helyettesíti be.
Visszavonja a parancs előző műveletét.
Letörési vonalat szúr be a 2D vonalláncok minden olyan csúcsához, ahol két egyenes vonalszakasz találkozik. A letörési vonalak a vonallánc új szakaszaivá válnak, ha a Metszés opció nem Meghagy beállítású.
Beállítja az első és a második objektum metszéspontjaitól mért letörési távolságokat.
Ha mindkét távolság nulla értékű, a rendszer meghosszabbítja vagy metszi a kijelölt objektumokat vagy vonalszakaszokat, hogy metsszék egymást.
Beállítja a kijelölt objektumok metszéspontjától mért letörési távolságot és az első objektumtól vagy vonalszakasztól mért XY szöget.
Ha mindkét érték nulla értékű, a rendszer meghosszabbítja vagy metszi a kijelölt objektumokat vagy vonalszakaszokat, hogy metsszék egymást.
Vezérli, hogy a kijelölt objektumokat metszi-e, hogy érintsék a letörési vonal végpontjait.
Vezérli, hogy a letörési vonal számítása hogyan történjen a kijelölt objektumok vagy vonalszakaszok metszéspontjától.
Az aktuális értéket a program a CHAMMODE rendszerváltozóban tárolja.
Egynél több objektumhalmaz letörését teszi lehetővé.
Letörést adhat hozzá 3D szilárdtest vagy felület éle mentén. Amikor a rendszer a letörés meghatározásához az első vonal kiválasztását kéri, válassza ki 3D szilárdtest vagy felület élét.
A következő promptok jelennek meg 3D szilárdtest vagy felület élének kiválasztása után.
3D szilárdtest vagy felület élének kiválasztása után jelezheti, hogy mely szomszédos felület az alapfelület. Az alapfelület határozza meg, hogy mely élek törhetők le.
Miután kiválasztotta az alapfelületet, meghatározza a két letörési távolságot és az alapfelület letörni kívánt éleit.
Megadja az alapfelület és egy másik (szomszédos) felület letörési távolságát.
Matematikai pontossággal szabályozza a letörés távolságát.
A használható operátorokkal és függvényekkel kapcsolatban lásd: Információk a geometria vezérléséről a Paraméterkezelő segítségével.
Válassza ki az alapfelület éleit a letöréshez. Nyomja le az Enter billentyűt a kiválasztás befejezéséhez.
Engedélyezi az egymást követő érintő élek kiválasztási módját és lehetővé teszi az alapfelülethez tartozó összes él kijelölését.
Ha például egy téglatest formájú 3D szilárdtest oldalát választja ki alapfelületként, a téglatest oldalához tartozó összes érintő élet kijelöli.
Az Él lehetőséggel térhet vissza az alapfelülethez tartozó egyéni élek kijelöléséhez.