Kiválaszthatja azokat az objektumokat, például blokkokat, attribútumokat és rajztulajdonság-adatokat, amelyekből adatokat kíván kiemelni.
Miután kiválasztotta azokat a rajzokat, amelyekből adatokat kíván kiemelni, a következő lépés a kiemelni kívánt objektumok és azok tulajdonságainak megadása. A program ezeket az adatokat fogja táblázatba vagy külső fájlba írni. Alapértelmezés szerint a program mind a modelltérből, mind a papírtérből kiemeli az objektumokat – úgy a blokkokban, mint az xrefekben lévőket. Az Adatkiemelés – további beállítások párbeszédpanelen módosíthatja az alapértelmezett beállításokat.
Az Adatkiemelés varázsló Objektumok kiválasztása lapján egy objektumlistát talál. Ezen az oldalon objektumtípus (blokk vagy nem blokk) szerinti rendezést lehetővé tévő szűrőket használhat. Akár tovább is szűkítheti az objektumok listáját. Megadhatja például, hogy csak azok a blokkok jelenjenek meg, amelyek attribútumokkal rendelkeznek.
Az objektumok és tulajdonságaik kiemelése mindig a világ koordináta-rendszer (VKR) használatával történik.
Az objektumok kiválasztása után következő lépés a kiemelni kívánt tulajdonságok megadása.
Az Adatkiemelés varázsló Tulajdonságok kiválasztása lapján megtekintheti az Objektumok kiválasztása lapon kiválasztott objektumok tulajdonságainak oszlopokba rendezett listáját. Itt adhatja meg azoknak a tulajdonságoknak a végleges listáját, amelyekből adatokat kíván kiemelni, és oszlopformátumban megjeleníteni. Előre megadott kategóriaszűrők (például Általános, Geometria vagy Attribútum) segítségével szűkítheti a tulajdonságlistát.
A kiemelt tulajdonságok a szűrés megkönnyítése érdekében kategóriákba vannak sorolva. Ha például csak a geometriával kapcsolatos tulajdonságokat kívánja megjeleníteni, jelölje be a Geometria szűrő jelölőnégyzetét a Tulajdonságok kiválasztása lapon.
Az alábbiakban a Tulajdonságok kiválasztása lapon megjelenített kiemelt tulajdonságok szűrőkategóriának listája látható. A következő kategóriákat adhatja meg:
A tulajdonságadatok kiemelése után a program az alapértelmezett tulajdonságneveket használja az adattáblázat oszlopfelirataiként például Szélesség, Hossz, Terület és így tovább). A tulajdonságnevek átnevezésével módosíthatja az oszlopfeliratokat. Ha például kiemelte a vonalak Hossz tulajdonságát, de az oszlopfeliratnak azt kell jeleznie, hogy távolságadatokról van szó, a Hossz értéket Távolság értékre módosíthatja a Tulajdonságok kiválasztása lap Megjelenített név oszlopában.
A vonalláncok Hossz tulajdonságának megjelenített neve Távolság lesz.
Ha adatforrásként több rajzot választ ki, és a rajzok mértékegység-beállításai eltérőek, egy üzenet tájékoztat arról, hogy nem egyeznek a rajzi mértékegységek. Ilyenkor a program az aktuális rajz mértékegység-beállításait használja a tulajdonságok numerikus értékének átszámításához.
Ha például az aktuális rajz mértékegység-beállításánál hüvelyk, egy másik rajzénál pedig milliméter van megadva, a program automatikusan átszámítja hüvelykre a kiemelt numerikus adatokat. Ez olyankor is megtörténik, ha az aktuális rajz nincs az adatforrásban.
A program minden egyes tulajdonságértéket szövegként vagy numerikus adatként kezel. Például a tulajdonságokat (így a sugarat vagy a hosszúságot) számadatként kezeli a program. Az attribútumok számértékeit szövegként kezeli a program. Ezt fontos figyelembe venni, amikor képletoszlopok segítségével futtat aritmetikai függvényeket a kiemelt adatokon.
A nem egységesen léptékezett blokkokban lévő objektumok nem emelhetők ki, mert lehetséges, hogy a numerikus értékek nem pontosak vagy használhatatlanok. Így például egy nem egységes léptéktényezővel beillesztett blokkban lévő kör már nem szabályos kör többé.
A kiemelés folyamata során egy megjelenő párbeszédpanel jelzi, hogy a program nem egységesen léptékezett blokkokat talált, és az azokban található objektumokat nem adja hozzá a kiemeléshez.
A program a feliratozási objektumok tulajdonságadatait az aktuális feliratléptékezési beállítás segítségével emeli ki.