Blokk komponens elrendezése (Feliratstílus-tervező párbeszédpanel)

Az Elrendezés lap használatával hozhat létre egy blokk komponenst a feliratstílushoz.

A Komponens létrehozása leporellón kattintson a gombra egy új blokk komponens létrehozásához.

Általános

Név

A blokk komponens nevét határozza meg.

Az alapértelmezett név a komponens nevét és egy számot tartalmaz, például „Blokk.1”. Ha a blokk komponens létezik egy szülő feliratstílusban, akkor a név nem módosítható.

Láthatóság

Azt határozza meg, hogy a blokk komponens látható-e a feliratstílusban.

Használat helye

Azt határozza meg, hogy a komponens felirat módban, címke módban vagy mindkét módban látható-e. Válasszon egy módot a Feliratstílus-tervező Általános lapján.

  • Felirat üzemmód: Megjeleníti a blokk-komponenst, ha az Általános lapon a Megjelenítési mód beállítása Felirat.
  • Címke mód: Megjeleníti a blokk-komponenst, ha a Megjelenítési mód beállítása Címke.
  • Felirat és címke módok: A megjelenítési mód beállításától függetlenül megjeleníti a blokk komponenst.
Megjegyzés: Ha a feliratstílus nem támogatja a táblázatokat, akkor ez a vezérlőelem nem használható.
Horgonykomponens

A blokk komponens hivatkozási objektumát határozza meg. Kiválaszthatja az <Alakzat> elemet (vagyis a felirattal ellátott objektumot), vagy egy másik létező feliratkomponenst.

Horgonypont

Azt a helyet határozza meg a Horgonykomponensen, ahol a blokk komponens csatolása található.

  • Ha az < Alakzat> elem a Horgonykomponens, az egyetlen alkalmazható beállítás a Felirat helye. Ez a beállítás oda helyezi a horgonypontot, ahol a felirat az objektumhoz kapcsolódik.
  • Amikor a Horgonykomponens egy másik feliratkomponens, akkor több horgonypont közül választhat, attól függően, hogy a horgony egy szöveg, blokk, jel, vonal vagy iránynyíl komponens.

Blokk

Blokknév

A blokk komponenshez használt blokkot határozza meg.

Kattintson az Érték oszlopra, majd kattintson az ikonra, a Blokk kiválasztása párbeszédpanel megjelenítéséhez.

A Blokk kiválasztása párbeszédpanelen kattintson az ikonra a Megtekintő megnyitásához, ahol szabványos AutoCAD eszközöket használhat a blokk előnézetének megtekintéséhez.

Megjegyzés: A blokknak léteznie kell az aktuális rajzban.
Blokk magassága

Azt a magasságot határozza meg, amelyhez a blokk igazodik a méretezés során. A blokk X irányú kiterjedései a magasság léptékezéséhez használatosak. A blokk nézetaránya megmarad a léptékezés során.

Elforgatási szög

A blokk komponens szögét határozza meg. Adjon meg egy pozitív vagy negatív értéket, vagy kattintson a gombra egy szög kiválasztásához a rajzban.

A szög iránya mindig az óramutató járásával ellentétes, és a zéró (0) irányt a horgonykomponens típusa határozza meg.

Melléklet

A blokk komponens horgonyponthoz csatolt helye. A rögzítési pontok kiszámítása a blokkot körülvevő téglalap alapján történik, melynek mérete a Keret kategóriában megadott Hézag értékének figyelembevételével kerül megállapításra. A következő ábra a blokk rögzítési pontjait mutatja:

X eltolás

A rögzítési pont és a horgonypont közötti eltolási távolságot határozza meg az X irányban (zéró szög irányában).

Az X irányt az az objektum határozza meg, amelyhez a blokk komponens horgonyozva van. Ha a blokk-komponens a felirat beillesztési pontjához van horgonyozva, akkor az X irány az Általános lapon található Tájolási hivatkozás következő beállításai szerint kerül megállapításra:

  • Objektum: A program úgy számítja ki az X irányt, hogy megvizsgálja az objektum szerkezetét, és a zéró szöget az objektum kezdetétől az objektum végéig méri. Ha az objektum egy ív, akkor a zéró szög az ív érintőjén van.
  • Nézet: Az X irány mindig vízszintes, balról jobbra mutat, a felhasználói koordináta-rendszer vagy a Dnézet csavarási irányától függetlenül.
  • Világ koordináta-rendszer: Az X irány ugyanaz, mint a felhasználói koordináta-rendszer alap keleti (vízszintes, balról jobbra mutató) szöge.
Y eltolás

A rögzítési pont és a horgonypont közötti távolságot határozza meg az Y irányban, amelyik 90 fokra található az X iránytól az óramutató járásával ellentétes irányban.