Dołączone odniesienia (odnośniki) do rysunków DWG mogą być zagnieżdżane: czyli można dołączyć odnośnik zawierający inny odnośnik.
Odnośniki mogą być zagnieżdżane w innych odnośnikach, czyli można dołączyć odnośnik zawierający inny odnośnik. Można dołączyć dowolną liczbę kopii danego odnośnika, a każda z nich może posiadać inny punkt wstawienia, skalę oraz obrót.
Na następującej ilustracji, rysunek master.dwg odnosi się do rysunków a.dwg i b.dwg. Rysunek a.dwg odnosi się do rysunku c.dwg. W rysunku master.dwg, c.dwg jest zagnieżdżonym odnośnikiem.
Można także nałożyć odnośnik zewnętrzny na rysunek. Inaczej niż w przypadku dołączonych odnośników, odnośnik nałożony nie jest dołączany do rysunku, kiedy jest on wykorzystywany jako odnośnik do innego projektu. Nałożone odnośniki są stosowane w celu wspóldzielenia danych w środowiskach sieciowych. Dzięki nakładaniu odnośników można zobaczyć dany rysunek w odniesieniu do innych grup bez jego zmiany przez dołączenie odnośnika.
Na poniższej ilustracji kilka osób pracuje z rysunkami, do których odwołuje się rysunek master.dwg. Osoba pracująca z rysunkiem a.dwg musi nadzorować zakończenie pracy przez osobę pracującą z rysunkiem b.dwg, ale nie chce tworzyć odnośnika do rysunku b.dwg, ponieważ zostałoby to wyświetlone dwukrotnie w rysunku master.dwg. Dlatego osoba ta nakłada rysunek b.dwg, który nie zostaje uwzględniony, kiedy do rysunku a.dwg odnosi się rysunek master.dwg.
Zapisana ścieżka użyta do lokalizacji odnośnika może być ścieżką bezwzględną, względną (częściowo określoną) lub może jej nie być. Dla odnośników zagnieżdżonych ścieżka relatywna zawsze odnosi się do katalogu bezpośredniego rysunku głównego, a nie do otwartego w danym momencie rysunku.