Okrągłość obiektów siatki można zwiększyć poprzez zwiększenie poziomu gładkości.
Obiekty siatki składają się z wielu podpodziałów lub krzyżowań definiujących powierzchnie, które można edytować. Każda powierzchnia składa się z faset podstawowych. Zwiększanie gładkości powoduje zwiększanie liczby faset zapewniających gładszy, bardziej okrągły wygląd.
Podczas pracy można zmniejszyć lub zwiększyć poziom gładkości. Różnice są widoczne w konceptualnym i krawędziowym stylu wizualnym oraz w wynikach renderowania.
Najniższy poziom gładkości — baza — wynosi 0. Domyślnie w przypadku poziomu 0 gładkość nie występuje. Gładkość dowolnego obiektu siatki można zwiększyć do bieżącego limitu. Jednak nie można obniżyć gładkości obiektu siatki, której poziom gładkości wynosi zero.
W przypadku dodania fałdowań do obiektu siatki efekt gładkości będzie się różnił w zależności od ustawień fałdowania. Efekt fałdowań dodanych do siatki niezawierającej gładkości (Poziom 0) nie jest widoczny do czasu wygładzenia siatki.
Podczas wprowadzania zmian obiektu za pomocą uchwytów lub metauchwytów można w nim utworzyć odstępy. Jednym ze sposobów usuwania odstępów jest wygładzeni obiektu lub rozdrobnienie pojedynczych podobiektów.
Poziom gładkości tworzonej siatki jest zgodny z ustawieniami wprowadzonymi przez użytkownika. Zakres gładkości obejmuje przedział wartości od Brak (0) do domyślnej wartości maksymalnej (6) lub poziomu określonego przez użytkownika. Wraz z wygładzaniem obiektu wzrasta gęstość powierzchni fasetek. W celu uzyskania najlepszych wyników obiekty siatki należy tworzyć przy niskiej wartości gładkości i zwiększać wartość dopiero po zakończeniu modelowania.
Gęste siatki mogą być przyczyną utworzenia podobiektów, które trudno wybrać i edytować. Może to mieć również wpływ na wydajność. W związku z tym należy określać ograniczenia zapobiegające zbytniemu zagęszczaniu siatek.