Informacje o właściwościach punktu pętli podzespołu

Można określić konkretne ustawienia, które określają, w jaki sposób w trybie układu jest rysowany punkt pętli (punkt dołączenia) dla podzespołu.

Następujące dwie właściwości punktu pętli można przeglądać i określać za pomocą palety Właściwości.

Właściwości Opis
Domyślna pętla w trybie układu Określa, czy pierwszy lub ostatni punkt w podzespole jest używany jako punkt pętli w podzespole. Można skonfigurować tę właściwość na Pierwszy lub Ostatni, zależnie od tego, jak mają być domyślnie dołączane dodatkowe podzespoły.
Odsunięcie pętli domyślnej w trybie układu Określa odległość odsunięcia dla punktu pętli podzespołu w trybie układu. Można wprowadzić wartość numeryczną (domyślnie 10) lub użyć kalkulatora AutoCAD QuickCalc, aby wprowadzić równanie lub zmienną.

Podzespoły rzutowania korzystają z właściwości Odsunięcie pętli domyślnej w trybie układu, ale właściwość Domyślna pętla w trybie układu nie jest stosowana dla podzespołów rzutowania.

Podzespoły, które definiują komponenty z kształtów, takie jak pasy ruchu, krawężniki, wykorzystują właściwość Domyślna pętla w trybie układu, ale nie wykorzystują właściwości Odsunięcie pętli domyślnej w trybie układu.