Zgłaszanie błędów tolerancji pomiaru

Wyświetl błędy tolerancji w przeglądarce zdarzeń po zakończeniu importowania danych pomiarowych lub uruchom polecenie z grupy sieci albo pojedynczą sieć na karcie Pomiar.

Błędy tolerancji oparte są na wartościach określonych w oknie dialogowym Ustawienia bazy danych geodezyjnych. Po zakończeniu importowania danych pomiarowych do bazy danych pomiarowych możliwe jest wyświetlenie błędów tolerancji (w tej sieci), które przekraczają te wartości, jako zdarzenia w przeglądarce zdarzeń. W oknie dialogowym Ustawienia użytkownika pomiarów — Importuj wartości domyślne wybierz Tak dla parametru Wyświetlaj błędy tolerancji w podglądzie zdarzeń.

Polecenie Raportuj błędy tolerancji może być uruchomione w dowolnym momencie z menu kontekstowego wywoływanego kliknięciem prawym przyciskiem myszy kolekcji Sieci lub pojedynczej sieci.

Istnieje możliwość zastąpienia ustawień domyślnych w oknach dialogowych Importuj/ponownie importuj dane pomiarowe LandXML oraz Importuj/ponownie importuj dziennik polowy.

W celu zgłoszenia błędów tolerancji po zakończeniu importowania danych pomiarowych

  1. Kliknij kartę Pomiarpanel ModyfikujEdytuj ustawienia użytkownika Wyszukiwanie .
  2. W oknie dialogowym Ustawienia użytkownika pomiarów w obszarze Importuj wartości domyślne wybierz opcję Tak dla parametru Wyświetlaj błędy tolerancji w podglądzie zdarzeń. Jeśli dane zawierają błędy tolerancji, po zakończeniu dowolnej operacji importowania wyświetlana jest Przeglądarka zdarzeń.

W celu zgłoszenia błędów tolerancji