Konfiguracja zespołu przewodów rurowych

Projekt może wymagać od głównego zespołu przebiegów adaptacji do innych konfiguracji zespołu. W niektórych przypadkach wystarczy, aby główny zespół przebiegów pozostał nieadaptacyjny. Aby zamienić konkretny główny zespół przebiegów, można utworzyć zbiór możliwych wymian przewodów rurowych dla całego generatora iAssembly.

Podczas konwersji generatora iAssembly istniejący lub utworzony główny zespół przebiegów jest automatycznie dołączany ze stanem adaptacyjnym, tak jak normalne komponenty potomne. W momencie dodania nowego wiersza konfiguracji dla nowej konfiguracji jest tworzone automatycznie nieadaptacyjne wystąpienie głównego zespołu przebiegów. Zbiór możliwych wymian przewodów rurowych nie jest tworzony, dopóki polecenie Ustaw adaptacyjność nie zostanie zastosowane do nieadaptacyjnego głównego zespołu przebiegów.

Aktywna konfiguracja jest podstawą dla nowej konfiguracji. Pochodny nieadaptacyjny główny zespół przebiegów zachowuje te same elementy projektu, co w bazowej konfiguracji. Można wykonać dowolną z poniższych czynności, aby sprostać potrzebom projektu:

Każda konfiguracja może zawierać albo element zbioru możliwych wymian przewodów rurowych, albo nieadaptacyjny główny zespół przebiegów. Tak jak w przypadku zwykłych komponentów iComponent programu Inventor, dla elementu głównego zespołu przebiegów można w przypadku danej konfiguracji ustawić określony stan Włącz/Wyklucz, Nieruchomy/Swobodny i Adaptacyjny/Nieadaptacyjny.

Uwaga: Jeśli jeden projekt przewodów rurowych jest wystarczający w generatorze iAssembly, nie jest konieczne tworzenie zbioru możliwych wymian przewodów rurowych. Nieadaptacyjny główny zespół przebiegów zachowuje się jak zwykły komponent programu Inventor i nie może być konfigurowany.

W jaki sposób można ustawić edycję dla generatora iAssembly i składników?

Program Autodesk Inventor zawiera narzędzie zespołów iPart iAssemblies pozwalające przełączać edycję podczas pracy z generatorem zespołów przewodów rurowych iAssembly.

W zależności od potrzeb projektu wykonaj dowolną z poniższych czynności:

Czym jest zbiór możliwych wymian przewodów rurowych?

Podobnie jak w wypadku generatora iPart zespół iAssembly przewodów rurowych zawiera tabelę konfiguracji elementów zespołu, razem ze zbiorem możliwych wymian głównego zespołu przebiegów. Zbiór możliwych wymian przewodów rurowych jest kolekcją wszystkich adaptacyjnych głównych zespołów przebiegów, które można zamieniać w generatorze iAssembly. Tabela konfiguracji zawiera kolumnę oznaczającą stan adaptacyjny uwzględnionego głównego zespołu przebiegów.

Przy wykorzystaniu zbioru możliwych wymian przewodów rurowych, każda konfiguracja posiada niezależny projekt przewodów rurowych. Niektóre mogą pozostać nieadaptacyjnymi głównymi zespołami przebiegów automatycznie utworzonymi przez konfigurację.

Uwaga: Nieadaptacyjne główne zespoły przebiegów w tabeli konfiguracji są ignorowane przez zbiór możliwych wymian przewodów rurowych.

Co można zrobić ze zbiorem możliwych wymian przewodów rurowych?

Elementy głównego zespołu przebiegów są niezależne od siebie w zbiorze możliwych wymian przewodów rurowych, więc można wykonywać następujące czynności:

Czym różni się wykluczenie głównego zespołu przebiegów od jego usunięcia?

Gdy projekt przewodów rurowych nie jest niezbędny w określonej konfiguracji zespołu, można wykluczyć główny zespół przebiegów, dzięki czemu staje się on niewidoczny i nie jest już uwzględniany w projekcie. Nie wpływa także na inne składniki konfiguracji.

Jeśli planowane jest zastąpienie głównego zespołu przebiegów innym projektem w całym generatorze iAssembly lub nie jest on dłużej używany, można go usunąć bez względu na to, która konfiguracja jest aktywna. Po usunięciu, zbiór możliwych wymian przewodów rurowych jest całkowicie usunięty z tabeli konfiguracji.

Aby lepiej zrozumieć proces wykluczania i usuwania głównego zespołu przebiegów w konfiguracji zespołu, można porównać zbiór możliwych wymian przewodów rurowych do szafki zawierającej dowolną zaprojektowaną liczbę szuflad. Każda szuflada może zawierać własne akta, co jest odpowiednikiem elementu głównego zespołu przebiegów w zbiorze możliwych wymian przewodów rurowych.

Wykluczenie głównego zespołu przebiegów jest równoznaczne z wyjęciem szuflady z szafki, jednakże sama szafka nadal istnieje, a inne szuflady pozostają nienaruszone. Jednakże usunięcie głównego zespołu przebiegów jest podobne do zabrania całej szafki. Co za tym idzie, można także dodać nową szafkę.

Czy można dodać alternatywny główny zespół przebiegów do konfiguracji zespołu?

Zespół programu Autodesk Inventor i element iAssembly mogą zawierać tylko jeden adaptacyjny główny zespół przebiegów. W procesie konfiguracji zespołu przewodów rurowych wykluczenie głównego zespołu przebiegów w aktywnej konfiguracji uniemożliwia utworzenie nowego głównego zespołu przebiegów. Dzieje się tak, ponieważ oryginalny główny zespół przebiegów nie jest w rzeczywistości usuwany. Aby użyć alternatywnego głównego zespołu przebiegów, należy najpierw usunąć główny zespół przebiegów.

Gdy główny zespół przebiegów jest wykluczony, polecenia przewodów rurowych są wyłączone w aktywnej konfiguracji zespołu. Można umieścić w zespole wtórne wystąpienie innego głównego zespołu przebiegów. O ile nastąpi taka sytuacja, jest on traktowany jako normalny komponent programu Autodesk Inventor, a nie jako proces roboczy ponownego użycia przewodów rurowych czy proces roboczy konfiguracji, tak więc narzędzie Ustal adaptację nie jest dostępne.

Po przełączeniu środowiska edycji na zakres Edytuj rodzinę w zestawie narzędzi iParts iAssembly usunięcie głównego zespołu przebiegów spowoduje usunięcie całego projektu przewodów rurowych w generatorze iAssembly. Aby wstawić alternatywny główny zespół przebiegów, wykonaj dowolną z następujących czynności:

Dodany główny zespół przebiegów będzie adaptacyjny jedynie w aktywnej konfiguracji. Edytuj w miarę potrzeb zbiór możliwych wymian przewodów rurowych w tabeli konfiguracji.

Jak działa zbiór możliwych wymian przewodów rurowych w rysunkach, prezentacjach i reprezentacjach?

W generatorze iAssembly przewodów rurowych element głównego zespołu przebiegów działa jako potomny komponent iComponent w każdej konfiguracji. Przykładowo widoki rysunku i listy części rozpoznają wszystkie elementy zespołu w tabeli konfiguracji, dlatego odpowiedni element głównego zespołu przebiegów będzie reprezentowany w dokumentach rysunku.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o zależnościach pomiędzy konfiguracją zespołu i rysunkami, prezentacjami i reprezentacjami należy przejrzeć Pomoc programu Autodesk Inventor Series.