Współczynnik dokręcenia
W przypadku połączeń gwintowych z naprężeniem wstępnym odległość między materiałami jest niepożądana (na przykład ze względu na niską jakość powierzchni), dlatego też wprowadzany jest współczynnik bezpieczeństwa zapobiegający takiej sytuacji. Współczynnik dokręcenia k = 1 + Ψ (dodatkowy współczynnik dokręcenia Ψ = 0,5 - 1,5). Zalecane wartości dla średnic większych śrub to 1,5. Wartości dla średnic mniejszych śrub to 2,5. Aby zignorować ten współczynnik, należy ustawić wartość 1.
Współczynnik wprowadzenia siły
Współczynnik ten wykorzystywany jest do obliczenia siły naprężenia wstępnego. Brana jest pod uwagę pozycja obciążenia roboczego w stykających się materiałach. Aby zignorować współczynnik przyłożenia siły, należy podać wartość 1.
Współczynnik tarcia w połączeniu
Współczynnik ten wykorzystywany jest do obliczania siły roboczej. Pod uwagę brana jest wielkość siły tarcia działającej pomiędzy różnymi materiałami w styku.
Współczynnik tarcia w gwincie i Współczynnik tarcia na powierzchni styku
Współczynniki te wykorzystywane są do obliczenia wymaganego momentu dokręcającego. Siła tarcia jest zależna od materiału gwintu, materiału śruby/nakrętki i materiału łączącego.