Ta wersja programu Inventor zawiera wiele udoskonaleń opisów rysunku.
Opisy spoin
W oknie dialogowym Symbol spoiny elementy sterowania Linia identyfikacyjna i Odstęp są zawsze widoczne i umożliwiają określenie odpowiedniej specyfikacji spoiny.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tematy Opisy spoin na rysunkach i Symbol spoiny na rysunku — odniesienie.
Nowa opcja „Kierunek flagi pola” została dodana do okna dialogowego Edytor stylów i standardów symbolu spoiny, umożliwiając ustawienie kierunku flagi pola. Opcja „Ustalony prawy” jest ustawiona jako domyślna dla standardu JIS i zapewnia takie same funkcje jak w poprzednich wersjach. Opcja „Automatycznie” jest ustawiona jako domyślna dla innych standardów.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Edytor stylów i standardów — styl symbolu spoiny — odniesienie.
Symbole spoiny grzbietowej używają obecnie najnowszego dostępnego standardu ISO 2553-2019. Symbol został dodany do Edytora stylów i jest domyślnie włączony w przypadku następujących standardów: ISO, DIN, ANSI, BSI, GB, JIS, GOST (tylko w konstrukcji spawanej).

Dodano spoinę laserową wg standardu EN ISO 2553:2017. Symbol został dodany do Edytora stylów i jest domyślnie włączony w przypadku następujących standardów: ISO, BSI, DIN, GOST (tylko w konstrukcji spawanej). Jest on również dostępny w następujących standardach, ale nie jest domyślnie włączony: ANSI, JIS, GB, GOST (tylko na rysunku).

Symbole uproszczonej spoiny czołowej i spoiny grzbietowej używają obecnie najnowszego dostępnego standardu ISO 2553-2019. Symbol został dodany do Edytora stylów i jest domyślnie włączony w przypadku następujących standardów: ISO, BSI, DIN, GOST (tylko w konstrukcji spawanej). Jest on również dostępny w następujących standardach, ale nie jest domyślnie włączony: ANSI, JIS, GB.

Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas
Zaktualizowany symbol kolekcji wykończenia powierzchni
Symbol kolekcji wykończenia powierzchni został zaktualizowany zgodnie z najnowszym standardem EN ISO 1302:2002.
Obecnie można również zdefiniować symbol kolekcji z symbolem chropowatości powierzchni poza nawiasem i uwzględnić wszystkie typy odniesień do chropowatości powierzchni na arkuszu.

Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas
Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Dodawanie symbolu chropowatości powierzchni.
Wstawianie iProperties zespołu macierzystego do tekstu linii odniesienia
Tekst linii odniesienia 3D i 2D może obecnie zawierać standardowe właściwości iProperties, niestandardowe właściwości iProperties oraz właściwości wystąpienia należące do elementów macierzystych dołączonej części. Wcześniej w tekście linii odniesienia były dostępne tylko właściwości z dołączonej części.
Ponadto opisy linii odniesienia mogą łączyć właściwości wystąpienia z dołączonego komponentu i jego elementów macierzystych, aby wyświetlać informacje specyficzne dla wystąpienia, na przykład niepowtarzalne oznaczenia.

Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas
Dokładna reprezentacja numerów pozycji na liście części
Wcześniej trudno było sprawdzić, czy numer pozycji jest ukryty w widoku przerwania. Obecnie numery pozycji, które są opisane i widoczne w rysunku, są wyświetlane na liście części.
Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas
Udoskonalenia w oknie Tolerancja kształtu i położenia
Obecnie można dodać symbol „Na całości” w elemencie tolerancji kształtu i położenia. Użyj nowej opcji „Na całości” w menu rozwijanym Profil w oknie dialogowym Tolerancja kształtu i położenia.
Można również wprowadzić przedrostek, przyrostek i pomocnicze wskaźniki elementów zgodnie ze standardami ISO 5458 i 5459 w oknie dialogowym Tolerancja kształtu i położenia. Najpierw włącz opcje, używając nowych pól wyboru dodanych do okna dialogowego Edytor stylów i standardów. Należy również pamiętać, że komórki są włączane podczas ich wypełniania.
To udoskonalenie zostało dodane w przypadku standardów ISO i opartych na ISO i jest domyślnie włączone. W przypadku innych standardów, takich jak ANSI lub ASME, jest ono domyślnie wyłączone w Edytorze stylów.


W oknie dialogowym Styl tolerancji kształtu i położenia dodano dodatkowe identyfikatory zgodne ze standardami ISO 5458, ISO 14405-1:2016 i ISO 1101.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Edytor stylów i standardów — styl tolerancji kształtu i położenia — odniesienie.
Pomysł zgłoszony na forum Inventor® Ideas