Większość obrazów posiada dane korelacji, zapisane w nagłówku pliku obrazu lub w pliku źródłowym korelacji. Jednakże niektóre obrazy mogą nie posiadać żadnych danych korelacji. W takich przypadkach można określić domyślne dane korelacji.
Aby określić domyślne nastawy korelacji
- W obszarze roboczym Planowanie i analiza kliknij

.
- W oknie dialogowym Opcje Raster Extension wybierz kartę Wartości domyślne obrazu.
- W pola X i Y obszaru Punkt wstawienia wpisz odpowiednie współrzędne domyślnego punktu wstawienia. Dokładność tych punktów zależy od dokładności podanej w oknie dialogowym Jednostki rysunku. Więcej informacji o poleceniu JEDN znajduje się w pomocy programu AutoCAD.
- Aby ustawić wysokość umieszczenia ramek obrazu, wpisz jego wartość w pole Z punktu wstawienia.
Ta wartość jest użyteczna, gdy na przykład chcesz ustalić wysokość położenia obrazu planu kondygnacji.
- W polu Obrót wpisz domyślny kąt obrotu obrazów. Jednostka miary zależy od wybranej wartości w oknie dialogowym Jednostki rysunku.
- W polu Skala wpisz domyślną skalę obrazów. Skala obrazu nie zmienia skali rysunku wektorowego.
- W oknie dialogowym Rozdzielczość wpisz domyślną rozdzielczość obrazów. Zwykle jest to rozdzielczość, w jakiej obraz został zeskanowany. Przykładowo jeśli większość używanych obrazków była skanowana przy rozdzielczości 300 dpi, wpisz 300 w tym polu.
- W polu Jednostki, wybierz domyślną jednostkę punktu wstawienia i rozdzielczości obrazu. Przykładowo, jeśli większość używanych obrazków była skanowana przy rozdzielczości 300 dpi, wybierz Cale jako jednostkę domyślną.
- Kliknij przycisk OK.